5 najchladnejších miest na svete

619

V posledných dňoch sa nám vonku oteplilo a leto nám ukazuje, že ešte neodchádza. Ak vás neschladil miešaný drink s ľadom, poďte sa pozrieť na päť najchladnejších miest na svete. Tam aj leto mrazí.

Nuuk, Grónsko

purewow.com
purewow.com

Hlavné mesto Grónska Nuuk patrí medzi najmenšie hlavné mesta na svete. Má len niečo okolo 18 000 obyvateľov. Jeho podmanivá farebná architektúra vás veľmi nezahreje ale poteší dušu.

Yakutsk, Russia

purewow.com
purewow.com

Mesto so štvrť miliónom obyvateľov sa nachádza, čo by kameňom dohodil od polárneho kruhu. Najnižšia nameraná teplota bola nameraná práve v blízkosti mesta Yakutsk (okrem územia Antarktídy). Ak si obyvatelia v januári povedia, že dnes je teplejšie, znamená to približne -40°C.

Eureka, Kanada

purewow.com
purewow.com

Eureka je malá výskumná stanica v severnej oblasti Kanady nazývanej Nunavut. Pravidelne je tu vrámci celej Kanady zaznamenaná najnižšia priemerná ročná teplota.

Výskumná stanica Halley, Antarktída

purewow.com
purewow.com

Pracovníci tejto výskumnej stanice sú počas celej zimy pod snehovou perinou. V izolácii musia stráviť približne 105 dní ročne. V tomto čase je neustále tma a sú obklopení ľadom. Nie je možné na prepravu použiť ani lietadlo.

Oymyakon, Rusko

purewow.com
purewow.com

Dedinka s 500 obyvateľmi je oficiálne najchladnejším mestom na svete s nameranou teplotou -71°C. Obyvatelia nemôžu používať ani mobilné telefóny, pretože by žiadna baterka nevydržala zimu, aká je v Oymyakone.

zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre