5 najstrašidelnejších zámkov v Európe

1536

Zabudnite na rozprávky a princezné, hrady, ktoré vám teraz predstavíme určite nebudú z vašich snov, minimálne nie z tých príjemných. Ak si chcete svoje cestovanie spestriť štipkou strachu, skúste navštíviť jeden z nasledujúcich hradov.

Hrad Moosham, Rakúsko

Wikimedia Commons, the-line-up.com
Wikimedia Commons, the-line-up.com

Ak slovné spojenie hon na čarodejnice zobrali v niektorej oblasti skutočne vážne, bolo to v Rakúsku v okolí hradu Moosham. Všetko riadil arcibiskup Unternberg. Na hrade zomreli stovky žien, ktoré boli mučené, týrané a nakoniec zavraždené. Dodnes sa traduje, že duše týchto žien sa objavujú na hrade a dožadujú sa spravodlivosti za ich bezdôvodnú smrť.

Chateau de Brisac, Francúzsko

Wikimedia Commons, the-line-up.com
Wikimedia Commons, the-line-up.com

Na prvý pohľad sa tento hrad môže javiť ako romatické miesto. Ak by ste v ňom zostali cez noc, nárek duchov bývalých majiteľov vám rozhodne nebude príjemný. V 11. storočí v ňom žili Jacques a Charlotte. Bohužiaľ Charlotte mala časté aférky s mladšími mužmi. Jedného dňa Charlotta aj jej súčasný milenec zmizli. Jacques od zlosti pravdepodobne zavraždil svoju ženu aj jej milenca. Dnes je zámok využívaný ako hotel, ale hostia sa často sťažujú na srdcervúci nárek.

Zámok Dragsholm, Dánsko

Wikimedia Commons, the-line-up.com
Wikimedia Commons, the-line-up.com

Tento majestátny hrad bol postavený v 12. storočí a povráva sa, že je domovom viac ako 100 rôznych duchov. Jedným z nich je Dáma v bielom. Bola to dcéra šľachtica, ktorá sa zamilovala do obyčajného sluhu z hradu. Keď to zistil jej otec, zavrej ju vo veži. V 20. storočí skupina vykonávajúca rekonštrukčné práve v hradbách skutočne našla kostru ženy oblečenú celú v bielom.

Hrad Edinburgh, Škótsko

Wikimedia Commons, the-line-up.com
Wikimedia Commons, the-line-up.com

Hrad v Škótsku dostane do pomykova aj najväčších skeptikov paranormálnych javov. Ľudia tu zahliadli už nespočetné množstvo duchov – psov behajúcich po cintoríne, bezhlavého bubeníka aj ducha lady Glamis, ktorá bola upálená pre podozrenie z čarodejníctva.

Nedávno robili vedci výskum paranormálnych javov na hrade. 240 dobrovoľníkov, ktorí nepoznali históriu hradu v ňom mali stráviť 10 dní. Zaujímavé je, že všetci po pobyte popisovali podobné skúsenosti, opisovali rovnakých duchov a mali rovnaké pocity.

Hrad Bran, Rumunsko

Wikimedia Commons, the-line-up.com
Wikimedia Commons, the-line-up.com

Hrad zo 14 storočia je preslávený jeho majiteľom, ktorý bol známy tým, že nechával napichnúť hlavy svojich nepriateľov a ich rodín na koly. Často je hrad považovaný za miesto, kde vznikla legenda o Draculovi. Napriek tomu, že mnoho iných miest si privlastňuje spojenie s krvilačným šľachticom, práve hrad Bran je s ním najčastejšie spájaný.

zdroj

 

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre