58-ročná Ruska sa venuje veľmi zaujímavej záľube – vytvára kostýmy a oblieka si ich

534

Odchod do dôchodku je pre mnoho ľudí nudnejšou časťou ich života, pretože nie každý má také záľuby, ktorým by sa mohol venovať aj vo vyššom veku. To však neplatí pre Rusku Marinu Badianovu, 58-ročnú rodáčku z Petrohradu, ktorá je veľmi aktívna a pracuje na zaujímavých coplayoch.

Cosplay označuje činnosť alebo zábavu v podobe obliekania sa do postavy z filmov alebo aj videohier. Ruska stvárnila už mnoho postáv z histórie, rozprávok či folklóru. Všetko to začalo v čase, kedy sa mala prezliecť do kostýmu pre účely fotografovania sa s vlastnou dcérou. Odvtedy sa jej táto činnosť zapáčila a začala ju zveľaďovať.

Prezliekaniu do kostýmov sa táto dáma venuje už od roku 2015, teda 6 rokov. A odvtedy mala na sebe už skutočne rôznorodé kostýmy, od cisárovnej, pirátky, vojvodkyne, čarodejnice až po dedinčanku, stvárnila toho veľa. Marina si dokonca sama vytvára rekvizity a aj kostýmy. A svoju šikovnosť posúva ďalej tým, že učí ostatných ľudí úplne zadarmo. Potrebné veci získava zväčša z bazárov a blších trhov.

Táto žena si v skupine nadšencov cosplayu získala veľa fanúšikov a tvrdí, že mladí členovia vnášajú do jej života veľa pozitívnej energie. Je zároveň rada, že táto záľuba jej umožňuje stretávať s ľuďmi s rovnakou vášňou. Vďaka svojej záľube a schopnostiam si dokonca zahrala aj v historickej dráme. Príbeh tejto dámy z Ruska je dôkazom toho, že život sa v dôchodkovom veku nekončí.

Zdroj

Foto: Boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre