6 destinácií, kde sa natáčali najdôležitejšie scény zo známych filmov

2324

Cestovanie na miesta, kde sa natáčali najvýznamnejšie scény z obľúbených filmov, je čoraz populárnejšie. Všetko odštartoval Karl May so svojím Winnetouom v Poklade na Striebornom jazere.

Pán prsteňov – Spoločenstvo prsteňa (Nový Zéland)

Napriek tomu, že film sa natáčal v rôznych oblastiach Nového Zélandu, pre turistov je najznámejšia oblasť Hinuera Valley Matamata vo Waikato. Práve tu sa nachádza ikonická osada Hobbitov, ktorá si dodnes zachovala pôvodný vzhľad z natáčania filmu.

matadornetwork.com
matadornetwork.com

Star Wars epizóda IV: Nová nádej (Tunisko, Anglicko, Guatemala, USA)

Pre bežného diváka je ťažko predstaviteľné, že všetky scény sú natočené na našej planéte. Skalopevní fanúšikovia veria, že nie. Väčšina scén sa natáčala v Tunisku v mestách a oblastiach Djerba, Sidi Jemour, Tozeur, Mos Espa, Tataouine po celom južnom a západnom Tunisku. Dodnes môžete stráviť noc v domove Luka Skywalkera v hoteli Sidi Driss v meste Matmata.

matadornetwork.com
matadornetwork.com

Gladiátor (Moroko, Anglicko, Taliansko, Malta, USA)

Príbeh odohrávajúci v rímskej provincii Zuccabar, kde vychovávajú zo zajatcov slávnych gladiátorov, sa z veľkej časti natáčal v Maroku. V skutočnosti dodnes môžete navštíviť provinciu Zuccabar, ktorá sa nachádza v marockom Hollywoode, Ouarzazate. Ak sa vám panoráma zdá povedomá aj z iných filmov, nemýlite sa. Natáčalo sa tu viac ako dvadsať filmov vrátane Gladiátora, Múmia sa vracia alebo slávneho seriálu Hry o tróny.

matadornetwork.com
matadornetwork.com

Skyfall (Anglicko, Škótsko, Japonsko, Turecko, Čína)

Prvá scény z tretieho filmu s Danielom Craigom začína bláznivou naháňačkou na motorkách cez strechy námestia Eminonu a potom cez známy istanbulský Grand Bazaar. Podľa miestnych obyvateľov sa natáčanie neobišlo bez nehôd. Jeden z kaskadérov stratil kontrolu nad motorkou a prepadol cez historické krištáľové sklo, ktoré malo viac ako 300 rokov.

matadornetwork.com
matadornetwork.com

Návrat Temného rytiera (India, Anglicko, Škótsko, Taliansko, USA)

V treťom a poslednom filme Christiana Balea sa sám Temný rytier Bruce Wayne ocitne v pasci so zlomenou chrbticou. Diváci vidia záber na hlbokú väzenskú jamu v neznámej vzdialenej krajine. Po mesiacoch zotavovania sa sa Wayne oslobodí z jamy a ocitne sa v impozantnom meste Mehrangarh Fort Jodhpur. Ide o druhé najväčšie mesto v severozápadnom Rajasthane v Indii. Ak sa budete nachádzať niekedy v Indii, nevynechajte toto pôsobivé miesto.

matadornetwork.com
matadornetwork.com

Mamma Mia! (Grécko, Maroko, Anglicko, USA)

Nie je žiadnym prekvapením, že film Mamma Mia, ktorý bol aj v samotnom scenári umiestnený do Grécka, sa natáčal v Grécku. Okrem Grécka sa niektoré scény natáčali aj v New Yorku alebo Londýne. Z gréckych ostrovov sa najviac natáčalo na ostrove Skopelos.

matadornetwork.com
matadornetwork.com

zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre