6 najpodcenovanejších turistických destinácii

351

Belizé

Flickr/adamreeder

Korálový útes, ktorý lemuje pobrežie, nadchne každého cestovateľa. Tí, čo radi relaxujú, ocenia nádherné pláže. Aktívnejší návštevníci si môžu vybrať medzi potápaním alebo turistikou. Nevynechajte úzky ostrovček pri pobreží Caye Caulker. Vezmite ruksak a prejdite sa po raji.

Mjanmarsko

Stephane Bidouze/Shutterstock

Turisticky nepoškvrnená destinácia v Ázii otvorila svoje dvere návštevníkom až v roku 2012. Dovtedy vládol v krajine takmer 50 rokov vojenský autoritárny režim. Nevynechajte západ slnka nad chrámom v Old Bagan. V minulosti bolo povolené vyliezť na múry chrámu a sledovať západ slnka. Dnes je to zakázané.

Malajzia

Flickr/Nico Trinkhaus

Tropické pláže, lacné ubytovanie a svetová kuchyňa. Mnohí turisti pri potulkách po Ázii Malajziu vynechajú. Dôvodom je jej väčší a atraktívnejší sused – Thajsko. V Malajzii nevynechajte národný park Gunung Mulu. Nájdete tu úchvatné krasové útvary a jaskyne. Celý park patrí pod svetové kultúrne dedičstvo UNESCO.

Rakúsko

Flickr/Bernd Thaller

Viedeň – hlavné mesto Rakúska je elegantná a moderná metropola. Nádherná architektúra, zaujímavá história a množstvo kultúrnych atrakcií. Je domovom najúspešnejších skladateľov – Mozarta, Schuberta či Haydna. Okrem svetovej kuchyne nezabudnite ochutnať aj výborné rakúske vína. Zo Slovenska je to naozaj „na skok”.

Severné Írsko

Fulcanelli/Shutterstock

Šesť grófstiev, ktoré patria k Veľkej Británii, sú dodnes poznačené búrlivou históriou počas 90. rokov. Konflikt medzi stúpencami monarchie a organizáciou IRA (Írska republikánska armáda) na dlhé roky poznačil túto oblasť. Napriek tomu tu nádjete rozprávkový vidiek, najzelenšiu prírodu a more zahalené v hmle. Jednou z najzaujímavejších atrakcií je Obrí chodník – unikátny prírodný fenomén.

Ekvádor

Jess Kraft/Shutterstock

Raj pre vašu peňaženku. Nádherná a stále pomerne lacná destinácia. Nájdete tu chutné jedlá, jedinečný ekosystém a samozrejme Galapágy. Tie nesmiete v žiadnom prípade vynechať. Kto nebol na Galapágoch, nebol v Ekvádore. Na ich návštevu si vyhraďte dostatok času. Pred ich návštevou budete musieť vybaviť niekoľko formalít, keďže turizmus na ostrovoch je regulovaný.

zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre