7 ciest, na ktorých na vás čaká extrémne nebezpečenstvo

616

Nenadarmo sa hovorí, že najnebezpečnejšou časťou letu je cesta na letisko. Dopravných nehôd je stále veľmi veľa a zbytočne pri nich vyhasínajú ľudské životy. Na niektorých úsekoch by ste mali byť obzvlášť opatrný. Predstavíme vám 7 extrémne nebezpečných ciest. Skontrolujte si svoje cestovateľské plány. Ak sa niektorá z ciest nachádza na vašom zozname, buďte opatrný.

Paso de los Libertadores – Chile

Wikimedia Commons

Cez Andy vedie viac ako 40 hraničných priechodov medzi Chile a Argentínou. Paso de los Libertadores je jednoznačne jedným z najdôležitejších. Okrem toho, že ponúka najkrajší výhľad na hory je štatisticky najmenej bezpečný. Cesta je zvyčajne pokrytá snehom a nie je tu žiadne ochranné zábradlie.

Atlantic Road – Nórsko

Wikimedia Commons

Ako mnoéhé iné na tomto zozname spája Altlantická cesta v sebe nebezpečenstvo a krásu. Cesta je dlhá približne 8 kilomterov a prechádza cez malé ostrovy na pobreží. Cestu často bičuje prudký vietor a dážď. Na mnohých úsekoch je cesta permanentne zalievaná vodou. Napriek tomu je obľúbenou turistickou atrakciou.

Trollstigen – Nórsko

flickr.com, awiemuc

Trollstigen alebo Trolí rebrík je úzka horská cesta so stúpaním viac ako 9 %. Nachádza sa na nej 11 prudkých serpentín, hustá hmla. Nórska vláda sa ju pokúsila rozšíriť najviac ako to bolo možné, no napriek tomu sa na mnohých úsekoch už nedalo nič robiť. Hory neustúpia.

Diaľnica Eyre – Austrália

Wikimedia Commons, Bahnfrend

Dlhá a nudná diaľnica. Je taká dlhá a nezaujímavá, že vodiči často podľahnú mikrospánku. V iných štátoch by bola lemovaná aspoň billboardmi, ale tu nie je nič. Vodiči sa doslova unudia na smrť.

Diaľnica Karakoram – Pakistan

Wikimedia Commons, Nabeel Akram Minhas

Diaľnica Karakoram alebo v skratke KKH je najvyššie položená medzinárodná diaľnica na svete. Spája Pakistan so západnou Čínou. Prechádza cez Himaláje a na mnohých úsekoch je vydláždená iba v jednom pruhu. Okrem toho tu na vodičov čakajú aj ďalšie typické nástrahy vysokohorského terénu – padajúce skaly, hlboké priepasti. Zvodidlá by ste hľadali len márne.

Zoji La – India

Wikimedia Commons, VinayakPhadatare

Keď na toto miesto prišli prvýkrát ľudia, určite si povedali: „Super, aké nebezpečné, postavme tu cestu!“ A ako povedali, tak aj urobili. Cesta spája oblasti Ladakh a Kashmir. Je veľmi úzka a jazdí ňou pomerne veľa áut. Stretnete tu aj nákladné autá, autobusy ale aj dopravné prostriedky ťahané zvieratami či dobytok.

Diaľnica 1 – Kanada

Wikimedia Commons, public domain

Na tejto diaľnici v rokoch 2004 až 2013 zahynulo najviac ľudí v celej Kanade. Prečo? Keď sa spoja extrémne poveternostné podmienky, ľad, sneh je to pre slabších vodičov až smrteľná kombinácia. Ako vravia vodiči, je to cesta, ktorá má nulovú toleranciu k vašej nepozornosti. Aj keď sa budete snažiť urobiť všetko správne, šmykľavá vozovka vás ľahko posunie úplne inam. Ak vezmeme do úvahy, že diaľnica je na väčšine úsekov iba dvojprúdová, pravdepodobnosť nehody je veľmi vysoká.

zdroj

 

 

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre