7 divov sveta, ktoré vytvorila príroda aj usilovné ľudské ruky

2066

Neustále zostavujeme rebríčky divov sveta. Hľadáme tie najzaujímavejšie, najnebezpečnejšie, najstaršie a iné naj na našej planéte. Našťastie tento zoznam je nekonečný. Stále sú miesta, na ktoré sa zabudlo a aj také, ktoré sa oplatí si pripomenúť.

Viñales Valley, Kuba

Wikimedia Common, Baldo Simone, CC 4.0

Pripomína vám fotografia skôr juhovýchodnú Áziu? Nemýlite sa, naozaj príroda v údolí Viñales nevyzerá ako tá na Kube. O to vzácnejšie je toto miesto. Ak cestujete na Kubu, priplaťte si za výlet k tomuto zázraku prírody.

Mount Roraima, Venezuela

Photo by Paolo Costa Baldi. License: GFDL/CC-BY-SA 3.0

Najvyšia stolová hora vo Venezuele sa týči nad okolitou prírodou s hlavou v oblakoch.

Kaplnka Sv. Michala , Francúzsko

pixabay.com, CC0 Public Domain

Uprostred mestečka Le-Puy-en-Velay je vysoká skala. A práve na nej sa nachádza táto viac ako 2000 rokov stará kaplnka. Len ťažko si dokážeme predstaviť, aké obrovské úsilie museli vynaložiť stavitelia, aby ju postavili. Aj pre dnešné moderné stroje by to bola náročná úloha.

Maelifell, Island

flickr.com, Ævar Guðmundsson, CC BY 2.0

Sopka, na vrchole ktorej nájdete už len zelený mach. Po obvode ju objímajú rieky plné vody z ľadovcov. Pohľad, ktorý sa naskytne len tým, ktorí absolvujú niekoľko hodinovú turistiku. Odmena za fyzickú námahu nebude sladká ale nezabudnuteľná.

Zámok Schwerin, Nemecko

wikimedia commons, Harald Hoyer, CC by 3.0

Nejedna žena sníva o tom, že by chcela byť princeznou. A každá správna princezná potrebuje svoj zámok. Ani vo sne by sme nevysnívali krajší ako je zámok Schwerin. Postavil ho veľkovojvoda Mecklenburg-Schwerin a nepochybne dokáže konkurovať aj všetkým zámkom z Disney rozprávok.

Palau Archipelago, Mikronézia

Flickr.com, michael, CC BY 2.0

Jedna z najatraktívnejších lokalít na potápanie. Voda je absolútne priezračná a nádherné korálové útesy patria medzi najzachovalejšie na svete. Z vtáčej perspektívy vyzerajú ostrovčeky ako chumáče machu.

Meteora, Grécko

wikimedia commons, CC BY 3.0

Meteora je komplex kláštorov, ktoré sú vybudované na vrcholoch pieskovcových skál. Ich pôvod datujeme do obdobia medzi 11. a 16. storočím. Ak by pomedzi skaly preletel drak, možno by vás to ani neprekvapilo.

zdroj

 

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre