8 divných závislostí, ktoré skutočne existujú

6167

Ľudia môžu byť závislí naozaj na všetkom a je dôležité poznamenať, že závislosť je vážna mentálna porucha. Existuje mnoho druhov závislostí, ale jedno majú spoločné – spôsobujú, že mozog vyšle signál, aby sa produkovali hormóny šťastia a radosti. Práve kvôli týmto vyvolaným pocitom sa stane človek na danej veci závislý. Tu sa môžete dočítať o tých najbizardnejších závislostiach, ktoré skutočne existujú.

Nakupovanie

Áno, závislosť na nakupovaní je zaradená medzi oficiálne závislosti a nazýva sa omniománia. Títo ľudia nemajú kontrolu nad svojím životom a majú obrovské dlhy, len preto, aby si mohli každý deň kúpiť nové veci.

pexels.com, public domain

Cvičenie

Možno si poviete, že toto nie ja tá najhoršia závislosť. Avšak byť závislý na cvičení, kontrole kalórií v každom jedle a vážení sa môže mať vážne zdravotné následky. Niektoré štúdie dokonca tvrdia, že až 10 % profesionálnych športovcov a body builderov je závislých na cvičení.

pixabay.com, public domain

Opaľovanie sa

Byť závislý na opaľovaní je definované ako slnenie sa alebo navštevovanie solárií viac ako 8–10x za mesiac. Táto závislosť je strašná v tom, že spôsobuje rakovinu a že v 40–tich rokoch vyzeráte na 80.

pixabay.com, public domain

Jedenie nečistôt

Presne tak. Aj táto závislosť skutočne existuje a znamená, že ľudia majú nevyhnutnú potrebu jesť nejedlé veci ako napríklad hlinu, kamene, papier, kovy či omietku. V malom množstve sa vám nič stať nemôže, ale ak to preženiete, musíte rátať so zdravotnými problémami.

pixabay.com, public domain

Vytrhávanie vlasov

Trichotillománia je psychické ochorenie, kedy má človek pod vplyvom stresu potrebu vytrhávať si vlasy, obočie, mihalnice atď. Niektorí ľudia trpiaci touto chorobou svoje vlasy aj žujú alebo jedia.

pixabay.com, public domain

Hranie videohier

Závislosť na hraní videohier je veľmi závažná. Ak sa priatelíte s niekým, kto rád hrá viodeohry, pravdepodobne ešte nie je závislý, pretože ak by bol, neudržiaval by s vami kontakt. Skutočne závislí hráči hier sa vyhýbajú reálnemu svetu a kontaktom, nevedú profesionálny ani súkromný život. Najčastejšie postihnutými sú mladí muži do 30 rokov, ale nájdu sa aj výnimky. Táto závislosť mnohých doviedla až k smrti, pretože odmietli odísť od svojej online hry a ísť sa najesť alebo do kúpeľne.

pexels.com, public domain

Piersingy

Ľudia môžu byť závislí naozaj na čomkoľvek, aj na zvláštnych druhoch modifikovania svojho tela. Táto kategória nemá svoje presné meno, ale zahŕňa tetovania a piercingy. Ak teda máte potrebu pozmeniť či prepichnúť každý kúsok vášho tela, je možné, že trpíte touto závislosťou.

commons.wikimedia.org, CC BY-SA 1.0

Jedenie skla

Odborne sa toto ochorenie nazýva hyalofágia. Ľudia trpiaci závisloťou na jedení skla pripúšťajú, že majú radi pozornosť, ktorú jedenie skla pred publikom vyvoláva, ale problémom sú časté zranenia. Určite si ich viete veľmi dobre predstaviť.

pixabay.com, public domain

Zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre