8 tipov ako získať ubytovanie zadarmo po celom svete

2354

Padlo definitívne rozhodnutie. Budete cestovať. A nie pár týždňov, ale mesiace až roky. V prvom rade musíte niekoho poprosiť, aby vám uskladnil vaše veci, kým tu nebudete. Po druhé potrebujete sa zbaliť a zaplatiť si poistenie. To je všetko.

Ale ako cestovať taký dlhý čas a neprísť o všetky peniaze? Hotely sú drahé, to vieme. A hľadať si podnájom na krátke obdobie sa nevyplatí. Vhodnou alternatívou sú hostely. Sú lacné a stretnete tam zaujímavých ľudí. Okrem toho môžete využiť množstvo rôznych iných spôsobov ako cestovať. A to úplne zadarmo.

Caretaker’s Gazette

(http://www.caretaker.org)

Za poplatok približne 30 € získate prístup do databázy s ľuďmi, ktorí hľadajú výpomoc a na výmenu ponúkajú ubytovanie a stravu. Pracovať možete na ranči, farme, hoteli. Nájdete aj ponuky na opatrovanie starých ľudí alebo len jednoducho údržbu domu. Destinácie sú rôzne. Od Spojených štátov po Austráliu, Európu alebo dokonca Mikronéziu. Nájdete aj ponuky práce za peniaze.

pixabay.com

Woofing

(http://wwoof.org)

Ide o medzinárodnú organizáciu, ktorá pôsobí vo viac ako sedemdesiatich krajinách po celom svete. Združuje majiteľov biofariem, záhrad, obchodov či rančov, ktorí hľadajú pracovnú silu. Za svoju prácu dostanete jedlo a ubytovanie. Zvyčajne ide o prácu na záhrade, vyučovanie, starostlivosť o deti, ručné práce ale aj varenie a iné. Každý si nájde tú svoju, ak chce. Vo väčšine krajín musíte zaplatiť menší poplatok za prístup do databázy.

Starostlivosť o dom

(http://www.housecarers.com/)

Predstavte si, že máte dom na Floride. Cez deň porobíte domáce práce, upracete a zvyšok dňa môžete stráviť na pláži. Ak vás takáto predstava láka, organizácia House Carers bude pre vás ako stvorená. Na výber máte pobyty od pár dní až po celé mesiace. Kdekoľvek na svete. Na sprístupnenie kompletnej databázy musíte zaplatiť poplatok približne 45 € ročne.

Organic Volunteers

(http://www.organicvolunteers.com)

Na rozdiel od Caretaker’s Gazette and Woofing tu nájdete oveľa viac pracovných ponúk v štýle – zber čučoriedok za ubytovanie. Samozrejme nájdete tu aj iné pracovné ponuky, ale prevládajú práce na biofarmách. Kompletnú databázu vám sprístupnia za poplatok 20 € ročne.

pixabay.com

Couch Surfing

(http://www.couchsurfing.com)

Dnes už veľmi známa organizácia, ktorá združuje ľudí ochotných bezplatne ubytovať turistov. Prevádzkovatelia webovej stránky dôkladne dohliadajú na referencie a snažia sa zabezpečiť maximálnu bezpečnosť. Do programu sa môžete aj sami zapojiť a ponúknuť svoju voľnú posteľ alebo gauč cestovateľom z celého sveta.

Global Freeloaders

(http://www.globalfreeloaders.com)

Webová stránka, ktorá je veľmi podobná couch surfingu. registrácia je zadarmo ale ak chcete cestovať a získať ubytovanie zadarmo, musíte súčasne sami ponúkať ubytovanie. Hostiteľom sa môžete stať najskôr šesť mesiacov od registrácie.

pixabay.com

Servas

(http://joomla.servas.org/)

Ide o pôvodný projekt, ktorý tu bol skôr ako Couch Surfers a Global Freeloaders. Servas znamená slúžiť v jazyku esperanto. Ide o neziskovú a prevažne bezpoplatkovú organizáciu založenú na princípe dobrej vôle. Existuje takmer 50 rokov a uznáva ju aj Organizácia spojených národov. Hostitelia ponúkajú ubytovanie na minimálne dva dni a viac. Cestovatelia musia prejsť náročným prijímacím procesom, ktorý zahŕňa aj osobný pohovor. Ak vás raz prijmú do programu, dostanete sa k zoznamu dostupných ubytovacích možností vo vami zvolenej destinácii.

pixabay.com

Hospitality Club

(http://www.hospitalityclub.org/)

Podobná organizácia ako Servas. Rovnako sa snažia zabezpečiť maximálnu bezpečnosť cestovateľom aj hostiteľom. Kontrolujú osobné doklady a majú prepracovaný systém referencií. Zvyčajne ide iba o krátkodobé pobyty.

zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre