82% svetového bohatstva za rok 2017 patrí len 1% obyvateľstva

597
money fotografia
Foto od free pictures of money

82% svetového bohatstva za rok 2017 patrí len jednému percentu najbohatších ľudí na planéte. Na druhej strane máme 3,7 miliardy ľudí, ktorí tvoria tú chudobnejšiu „polovičku“ sveta. Podľa nových štatistík si títo ľudia svoje majetky za uplynulé roky nijako nerozšírili.

Tento pondelok sa politická a biznisová elita sveta stretla v Davose, Švajčiarsku, na konferencii Svetového ekonomického fóra. Správa s názvom „Odmeňujte prácu a nie bohatstvo“ ukázala ako terajšia svetová ekonomika dovolila malej skupine zbohatlíkov nabrať ešte viac majetku, zatiaľ čo niekoľko miliónov ľudí trpí hladom a bojujú o prežitie.

Podľa štatistík zozbieraných medzi marcom 2016 a 2017, každý druhý deň pribudol jeden nový mliliardár. Ročný príjem týchto miliardárov navyše vzrástol od roku 2010 o 13%, čo je 6-krát viac ako výplaty obyčajných pracujúcich ľudí, ktoré stúpli len o 2%. V Amerike trvá majiteľovi firmy približne niečo cez jeden deň aby zarobil toľko čo obyčajný človek za celý rok. Ak sa jedná o majiteľa jednej z celosvetovo známych módnych značiek, ten za 4 dni zarobí to, čo bangladéšsky odevný pracovník nezarobí za celý život.

ZDROJ

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre