9 zamestnaní, s ktorými môžete cestovať po celom svete a môžete sa k ním dostať pomerne jednoducho

1649
1. Copywriter alebo fotograf na voľnej nohe

Neznamená to, že musíte automaticky mať blog o cestovaní a budete písať o najrôznejších exotických destináciách. Povedzme, že ste výborný pracovník v banke. Môžete písať články o financiách alebo investovaní. Jedinou podstatou je stať sa nezávislým od miesta, kde pracujete.

2. Učiteľ ESL

Povolanie, ktoré si samozrejme vyžaduje isté vzdelanie a predovšetkým výbornú znalosť cudzieho jazyka. V niektorých krajinách si prácu nájdete ľahko, inde to ide ťažšie. Väčšina pozícií vyžaduje jeden z celosvetovo uznávaných jazykových certifikátov. V Japonsku, Číne a Thajsku si nájdete prácu jednoduchšie. V strednej a južnej Amerike je síce dopyt, ale často majú učitelia problém získať víza.

pixabay.com
3. Predajca zájazdov

Predajca je prostredníkom medzi hotelmi a cestovateľmi. Musí byť dobre informovaný a poznať fakty z prvej ruky. To získa jedine tak, že reálne cestuje do rôznych krajín a spoznáva pláže a hotely.

4. Turistický sprievodca

Zaujímate sa o históriu, pamiatky, tradície? Ak ste výrečný, máte príjemný prejav a výzor, môžete sa stať turistickým sprievodcom. Ak sa budete uchádzať o prácu v zahraničí, musíte ovládať minimálne anglický jazyk. Ďalšie špecifické vzdelanie sa nevyžaduje. Dôležitá je iba chuť sa učiť nové veci a komunikovať s ľuďmi.

5. Personál výletnej lode

Nevadí, ak neviete nič o námorníctve a lodiach. Nebudete to potrebovať. Ak nemáte námornú chorobu, ponúkajú výletné lode nespočetné množstvo pracovných príležitostí. Pozície sú rôzne v závislosti od jazykových schopností, vzdelania a šikovnosti. Zamestnať sa môžete ako technik/čka, elektrikár/ka, krupiér/ka, masér/ka, kuchár/ka, čašník/čka, barman/ka, chyžná, hotelový manažér/ka, inštruktor/ka potápania, opatrovateľ/ka detí a mnohé iné.

pixabay.com
6. Geológ

Na prvý pohľad ide o veľmi úzkoprofilové zamestnanie, ktoré si vyžaduje adekvátne vzdelanie. Potrebujete ovládať fyziku, chémiu a matematiku. Vyžaduje sa vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa a niekedy aj doktorát. Ale za odmenu vás bude čakať život plný cestovania. Najväčšími zamestnávateľmi sú ropné spoločnosti, ktoré často sídlia v exotických destináciách.

7. Letuška

Typické zamestnanie vášnivých cestovateliek a niekedy aj cestovateľov. Na začiatku nemôžete očakávať závratný plat a množstvo navštívených exotických destinácii, ale s pribúdajúcimi nalietanými hodinami a skúsenosťami sa vám otvorí úplne iný svet. Musíte mať najmenej 21 rokov. Ak nie ste extrémne nízky alebo vysoký a máte čistý register trestov, budete vhodným kandidátom. Je iba málo leteckých spoločností, ktoré požadujú určitý stupeň vzdelania.

8. Hosteska

Náročná práca, ktorá si vyžaduje dlhé státie, pekné oblečenie a neustály úsmev. Ale vďaka nej sa môžete dostať do zahraničia na rôzne prestížne výstavy a veľtrhy. Okrem práce budete mať určite možnosť sa trošku poobzerať po meste.

pixabay.com
9. Prekladateľ

Nezáleží na tom, či prekladáte hovorené slovo alebo texty. Pracovať môžete kdekoľvek na svete. Buď pre rôzne spoločnosti ale aj ako freelancer. Najlepšou alternatívou je, ak ovládate plynule aspoň dva jazyky. Prácu nájdete vo vládnych organizáciach, komunitných centrách, nemocniciach alebo na najrôznejších podujatiách, kde sa stretávajú ľudia z rôznych krajín.

zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre