98-ročná žena na Ukrajine prešla mnoho kilometrov do bezpečia pred Rusmi – v papučiach a s palicou

96

98-ročná Ukrajinka, Lidia Stepanivna, opísala svoju strastiplnú cestu, počas ktorej prešla 10 km uprostred ostreľovania, opierala sa o palice a spala na zemi, keď utekala z Očeretyne v Donecku, ktorý teraz okupuje Rusko, v snahe dostať sa do oblastí kontrolovaných Kyjevom.

V dojímavom videu, ktoré ukrajinská polícia zdieľala na sociálnych sieťach, sa žena podelila o svoj neuveriteľný príbeh. Napriek tomu, že cestou prežila hlad, smäd a mnoho pádov, zásluhy za to, že to všetko vydržala, pripísala svojmu neoblomnému charakteru.

„Prežila som tú vojnu,“ povedala Lidia, keď spomínala druhú svetovú vojnu, „a prežívam aj túto vojnu. Domy horia a stromy sú vyvrátené z koreňov. Nezostalo mi nič. Ale z mojej Ukrajiny som odišla pešo. Zobudila som sa obklopená streľbou všade naokolo, bolo to hrozné,“ povedala žena vo videu.

V chaose sa oddelila od svojho syna a dvoch neviest. Mladší členovia rodiny sa vydali po vedľajších cestách, ale Lidia chcela zostať na hlavnej ceste.

„Raz som stratila rovnováhu a spadla som do trávy. Zaspala som a po nejakom čase som pokračovala ďalej. A potom, druhýkrát som znova spadla. Ale potom som vstala a povedala som si, že musím pokračovať ďalej, kúsok po kúsku,“ hovorí Lidia.

Podľa vyhlásenia na webovej stránke ukrajinského ministerstva vnútra, ženu predvčerom večer našla ukrajinská armáda a odovzdala ju polícii, ktorá ju následne odviezla do útulku určeného pre evakuovaných.

Breaking News Today/youtube

Šéf jednej z najväčších ukrajinských bánk oznámil, že banka pre Lomikovskú kúpi dom.

„Monobanka kúpi Lidii Stepanivnej dom a bude v ňom žiť až do chvíle, keď táto hrôza zmizne z našej krajiny,“ povedal Oleh Horochovskij.

Konflikt, ktorý trvá už tretí rok a jeho riešenie je v nedohľadne, si vyžiadal tisíce obetí na životoch, spustošil ukrajinské komunity a prinútil milióny ľudí opustiť svoje domovy.

Zdroj

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre