Nikdy neexistujúce pohorie z Afriky bolo na mapách zaznačené storočia, ale pravda o ňom sa zistila až nedávno…

3229

Mountain of Kong (pohorie Kongo) je neexistujúce pohorie mapované na mapách Afriky od roku 1798 až do konca osemdesiatych rokov. Kedysi si ľudia mysleli, že pohorie sa rozlieha od západnej Afriky v blízkosti prameňa rieky Niger a potom malo pokračovať na východ až k fiktívnym stredoafrickým pohoriam ku zdroju Bieleho Nílu.

PicZS
source: Wikipedia

V roku 1798 ju vyrobil anglický kartograf James Rennell. Neskôr v rokoch 1804-1805 toto pohorie bolo zaznačené v prvých mapách tiež.Napriek tomu, že mnohí neskorší prieskumníci zlyhali pri vyhľadávaní tejto oblasti, pokračovali v mapách až do konca devätnásteho storočia.

PicZS2
zdroj: wikipedia

Kartografi prestali so zakresľovaním pohoria až po tom, ako francúzsky prieskumník Louis Gustave Binger počas svojej expedície v rokoch 1887-1889 zistil, že pohorie bolo fiktívne. V roku 1928 v Bartholemewovom oxfordskom pokročilom atlase ešte stále bolo toto miesto zaznačené, kde malo byť umiestnené na 8 ° 40 ‚severnej šírky, 5 ° 0‘ západnej dĺžky.
Dokonca aj neskôr sa objavilo v roku 1995, ale potom sa už celkovo z máp stratilo.

zdroj: wiki

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.