Akej farby je tigria koža? Toto vás zrejme prekvapí !

359

Tigria koža disponuje rovnakým pruhovaním ako jeho srsť. Táto unikátna vlastnosť je zaujímavá nie len pre vedcov, ale pre každého s láskou k prírode a divokým zvieratám. Pruhy majú praktickú hodnotu, pomáhajú tigrovi maskovať sa v jeho prirodzenom prostredí, čo je preň nevyhnutné pri lovení koristi a vyhýbaniu sa hrozbám. Pruhy umožňujú tigrovi zostať nepozorovaným a udržiavať bezpečnú vzdialenosť od potenciálnych hrozieb. Tigria koža a jej pruhy teda nie sú len estetickým prvkom, ale predstavujú efektívny spôsob, ako sa tieto zvieratá prispôsobujú svojmu prostrediu a chránia svoje životy – dokonalý príklad symbiózy medzi zvieraťom a jeho prostredím.

zdroj

Alexandra Rakučiaková
Ahojte, volajú ma Alex. Som vášnivá knihomolka, no baví ma aj varenie, krížovky, kvízové súťaže, spoločenské hry a zo všetkého najviac zbožňujem hokej. Vyštudovala som síce právo, no veľkú lásku som našla práve v žurnalistike. Prajem pohodové čítanie :-)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre