Ako už nikdy nečakať v radách pred pamiatkami v Paríži

723

Milióny turistov každoročne navštívia Paríž. Pred cestou si predstavujeme, čo všetko uvidíme a stihneme. A potom? Zistíme, že polovicu času strávime čakaním v rade s výhľadom na chrbáty pred nami stojaceho davu. Romantika.

Ak nechcete každý deň svojho pobytu v Paríži stráviť v rade, prinášame vám niekoľko tipov ako sa im úspešne vyhnúť. Mnohí návštevníci ani netušia, že existujú jednoduché spôsoby ako ušetriť čas.

Eiffelova veža

pixabay.com
pixabay.com

Kľúčom celého úspechu je dôkladne si návštevu Eiffelovej veže naplánovať. Ak viete presný dátum, kedy budete v Paríži, najlepším spôsobom je zakúpiť si lístok na vežu s predstihom tu. Počas rezervácie si zvolíte presný dátum a čas, kedy chcete vežu navštíviť.

Ak nechcete čakať ani minútu, tak si môžete zakúpiť vopred lístok „skip the line“, ktorého cena sa pohybuje od 46 €. V tomto prípade pôjdete so sprievodcom v malej skupinke priamo na prehliadku veže.

Zámok Versailles

pixabay.com
pixabay.com

Tie najkrajšie pamiatky lákajú najviac ľudí. Zámok Versailles patrí k najviac preplneným miestam. Čas v rade môžete skrátiť až o polovicu kúpou lístku vopred. Ušteríte minimálne čakanie v rade na lístky, potom bude pred vami už len rada na vstup do zámku. Lístky môžete zakúpiť tu.

Ak máte celý deň na spoznávanie zámku a jeho okolia, najlepšie, čo si môžete naplánovať je celodenný výlet na bicykli. Navštívite palác bez čakanie v akejkoľvek rade a mnoho ďalších miest, ktoré by ste inak nevideli. V neposlednom rade na bicykli uvidíte oveľa viac z 2000 akrov kráľovských záhrad ako pešou chôdzou. Už len keby pekné počasie predávali.

Katedrála Notre Dame

pixabay.com
pixabay.com

Vstup do katedrály je zadarmo a tak sú rady na vstup ešte dlhšie ako pri iných pamiatkách. Najlepším spôsobom je navštíviť katedrálu ako prvú pamiatku v daný deň. Katedrálu otvárajú o ôsmej ráno pre prvých návštevníkov. Dostať sa do veží je už ale celkom iný príbeh. Sú iba dva spôsoby ako sa úspešne vyhnúť radám.

V prvom rade sa môžete dostaviť k vstupu do veží približne 30 minút pred ich otvorením. V tomto prípade budete čakať iba tých 30 minút do otvorenia a nie zvyčajnú hodinu a pol.

Druhý spôsob je rezervovať si lístok „skip the line“ s návštevou veží Notre Dame a tiež prehliadkou kaplnky Sainte-Chapelle. Lístky sa dajú rezervovať tu. Ceny sa pohybujú od
55 €.

Louvre

pixabay.com
pixabay.com

Najnavštevovanejšie múzeum na svete nepochybne prináša turistom čakanie v radách. Nie každý ale vie, že vstup Pyramid je iba jeden z troch možných. Druhý vchod sa volá Porte des Lions a tretí Carrousel de Louvre sa nachádza v podzemí v nákupnom centre.

Dobrou radou je navštíviť múzeum večer v stredu alebo v piatok. Nie každý vie, že múzeum je otvorené až do 21:45.

zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre