Ako premeniť 4 doláre na 2 a pol milióna? Jednoducho, musíte nájsť poklad!

593

Kto by nechcel nájsť poklad. Hľadačov pokladov je po celom svete neúrekom. Každý túži len po jednom, nájsť ten svoj. Mnohé poklady našli aj obyčajní ľudia úplnou náhodou. Poďte sa s nami pozrieť na tie najzaujímavejšie objavy.

Poklad z Hammerwich

Deň 5. júl 2009 bol pre Terryho Herberta štastným dňom. Prechádzal s detektorom kovov po poli neďaleko Hammerwich. Nakoniec objavil zlaté artefakty a v priebehu piatich dní našiel 244 zlatých predmetov. O svojom náleze informoval úrady a tie vydali povolenie na dôkladné prehľadanie náleziska.

wikimedia commons, public domain

Nakoniec našli viac ako 1300 kusov zlatých predmetov v hodnote 3,28 miliónov libier. Túto sumu vyplatilo Birminghamské múzeum Henrrymu aj vlastníkovi pôdy, kde sa predmety našli. Každý dostal polovicu z danej sumy.

Minca za milión

Vo februári roku 2013 sa našiel ďalší poklad na severe Kalifornie. Pár sa vybral na prechádzku so svojím psom, keď zrazu zbadali niečo zvláštne v tieni pod stromom. Keď podišli bližšie, našli rustikálnu pokladnicu. Keď ju vykopali, našli v nej 1 427 zlatých mincí v hodnote 31 000 dolárov.

Wikimedia Commons. public domain, National Numismatic Collection, National Museum of American History.

Neskôr našli ďalších päť pokladníc a hodnota pokladu bola vyčíslená na 11 miliónov dolárov. Všetky mince pochádzali z rokov 1847 až 1894. Mnohé boli veľmi vzácne. Cena niektorých jednotlivých mincí bola viac ako jeden milión dolárov.

Deklarácia nezávislosti za dva milóny

Deklarácia nezávislosti patrí medzi najdôležitejší dokument v Spojených štátoch. Vydalo ju trinásť zakladajúcich kolónii 4. júla 1776. Vytvorili nový národ – Spojené štáty Americké. V tom čase vytvorili približne 200 kópii dokumentu, ale dodnes sa zachovalo iba 29 kusov.

wikimedia commons, public domain

Jeden z posledných výtlačkov objavil vášnivý zberateľ na blšom trhu v roku 1989. Kúpil ho úplne náhodou a len za 4 doláre. Zapáčil sa mu vyrezávaný drevený rám s maľbou. Motív obrazu sa mu vôbec nepáčil a rozhodol sa ho vyhodiť. Keď vyhadzoval maľbu, našiel pod ňou kópiu Deklarácie nezávislosti. Netušil, akú má hodnotu, ale nechal si ju.

Po niekoľkých rokoch ju ukázal svojmu priateľovi, ďalšiemu zberateľovi historických predmetov. Ten ihneď vedel, že dokument má obrovskú hodnotu a odporučil mu ho predať v aukcii. Šťastnému nálezcovi zarobila 2 420 000 dolárov.

Zlato v klavíri

V roku 1996 kúpili manželia Hemmingsovi klavír vyrobený známou spoločnoťou Broadwood & Sons of London. V roku 2016 sa rozhodli, že klavír venujú miestnej škole. Stodesať ročný klavír bolo potrebné vyladiť. Technika, ktorý dostal túto úlohu, čakalo po otvorení klavíra obrovské prekvapenie. Všimol si, že niektoré klávesy sa ťažšie stláčajú a začal ich vyberať. Pod klávesami našiel malé balíčky. V každom sa nachádzalo množstvo zlatých mincí. Dokopy objavil 900 zlatých mincí.

zdroj

 

 

 

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre