Ako vieme využiť drony na pomoc ohrozeným zvieratám?

217
dolphins fotografia
Foto od myxchellie

Vedci z Mamirauá Institute, inštitútu v amazónskom meste Tefé, sa spojili so Svetovým fondom na ochranu prírody (WWF), aby mohli spoločne skúmať amazónske rieky pomocou nových technológií – dronov. Pomocou nich zbierajú rôzne “vtáčie“ zábery a videá, ktoré nám pomôžu vyplniť diery v poznatkoch, čo je veľmi dôležité pre naše ďalšie rozhodnutia. Je zbytočné sa hádať o záchrane nejakého druhu, keď ani nevieme, či je tento druh v možnom ohrození.

,,Všetky rozhodnutia a všetko čo sa rozhodneme pretlačiť ďalej musí byť podložené skutočnými vedeckými faktami,“ tvrdí Miriam Marmontel, vedkyňa zo spomínaného inštitútu. Podľa nej žije v lokálnych riekach vyše 10 000 delfínov, no nič nevylučuje to, že by ich tam kľudne mohlo žiť vyše 100 000.

,,Tieto informácie si vyžadujú čas a sú náročné na zozbieranie. Je to celkom strašidelné, keď sa pozriete na to, akú námahu musíme vyvíjať, pričom nič nevieme so 100% istotou potvrdiť. Potrebujeme sa viac zamerať na údaje, ktoré sú skutočne kritické, aby sme mohli niečo ovplyvniť. Napríklad informácie o úmrtnosti a rozmnožovaní.“

ZDROJ

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre