10 módnych tipov, vďaka ktorým budete vyzerať o 10 rokov mladšie

273

Nie je žiadnym tajomstvom, že s pribúdajúcim vekom každému z nás lichotí, keď vyzerá mladšie. To sa týka mužov i žien. Známy web Bright Side nedávno priniesol 10 zaujímavých módnych tipov, vďaka ktorým budete vyzerať o 10 rokov mladšie. Poďte si ich prečítať.

1 – Žiadne výrazné potlače 

Zástupcovia tohto webu hlásia, že výrazná alebo zle zvolená potlač môže človeku pridať nielen kilá, ale aj roky. Preto odporúčajú čisté farby bez potlače, ktoré sú elegantnejšie a navyše vďaka nim vyzeráte štíhlejšie a mladistvejšie.

t-shirt, white, clothes
Photo by VersionFrancaise on Pixabay

2 – Úzke džíny 

Doba, kedy boli v móde široké džínsové rifle rôznych tvarov, potlačí, a veľkostí, už je preč. Jednoduché úzke džíny pôsobia veľmi mladistvo a dodajú vášmu telu príjemný vyšportovaný vzhľad.

young woman, bridge, photosession
Photo by pride1979 on Pixabay

3 – Žiadne neforemné oversize veci 

Po oversize veciach častokrát siahajú ľudia v snahe zakryť nedostatky napríklad v oblasti bruška. S pribúdajúcim vekom ale neforemné, prípadne oversize veci nepôsobia dobrým dojmom. Odborníci na módu preto odporúčajú radšej jasnejšie tvary s primeranou veľkosťou.

person wearing grey knit sweater
Photo by Mukuko Studio on Unsplash

4 – Zvýraznený pás 

Tento tip sa týka dám. Redakcia Bright SIde odporúča ženám v pokročilejšom veku, aby viac zvýrazňovali svoj pás, či už opaskom alebo vhodným kúskom oblečenia. Dodá to mladší vzhľad celej postave a zvýrazní zároveň aj iné časti vašej figúry.

karate, martial arts, sport
Photo by stevepb on Pixabay

5 – Správne zvolené slnečné okuliare 

Správne zvolenie slnečných okuliarov dodá celému vzhľadu dôležitú čerešničku na torte. Okrem sústredenia na najnovšie trendy sa odporúča vyberať si slnečné okuliare vhodné k typu hlavy, postavy a tiež tak, aby mohli napríklad zakryť drobné nedostatky v oblasti očí alebo obočia.

woman, fashion, model
Photo by Pexels on Pixabay

6 – Jednoduché šperky 

Spomínaný web uvádza, že staršie ročníky preferujú masívne šperky a ich väčšie množstvo. Tie mladšie ale presne naopak. Dodajte teda svojmu telu mladistvý šmrnc redukciou šperkov a voľbou tých jednoduchších. Niekedy je menej viac.

young woman, fashion, style
Photo by Pexels on Pixabay

7 – Nenosiť tak veľa čiernej 

Čierna farba sa teší veľkej obľube, lebo sa ňou dajú zakryť rôzne nedostatky na tele a tiež preto, že sa hodí takmer na každú príležitosť. Výborne sa dá tiež ladiť s inými farbami. Odborníci na módu ale odporúčajú, že v pokročilejšom veku už príliš veľa čiernej škodí. Ako pokožka pomaly starne a bledne, čierna farba kvôli kontrastu viac zvýrazňuje napríklad vrásky na tvári alebo tiene okolo očí.

Colourful clothes stall (2)“ by El Groo is licensed under CC BY-NC-ND 2.0

8 – Správna veľkosť podprsenky

Opäť módny tip určený špeciálne pre nežnejšie publikum. Správna veľkosť podprsenky je veľmi dôležitá, pretože ako vhodná veľkosť dokáže perfektne zvýrazniť ženine krivky, nesprávna veľkosť pôsobí neforemne a býva často aj nepohodlná.

purchasing, laundry, woman
Photo by fsHH on Pixabay

9 – Výstrih 

Viacero starších žien si už v istom veku začne zahaľovať svoj krk a spolu s ním aj výstrih, pretože nechcú vyzerať staro. Kolegovia z Bright Side ale odporúčajú presný opak. Aj staršie ženy by mali viac zvýrazňovať svoje prednosti a zvoliť si aspoň jemný a decentný výstrih. Odporúča sa napríklad elegantný do tvaru V.

dress, model, bust
Photo by R-region on Pixabay

10 – Nenosiť príliš krátke nohavice 

Niektorým sa táto móda pozdáva už roky, pre iných je to zas atraktívne menej. Príliš krátke nohavice ale z hľadiska najnovších trendov nie sú dobrým tipom, ak chcete vyzerať mladšie. Módna “polícia” v prípade nohavíc odporúča klasickejší strih, ktorý končí na najtenšej časti nôh, teda pri členkoch.

Ktoré tipy sa vám páčia? Prípadne máte aj svoje vlastné? Neváhajte sa o ne podeliť v komentároch.

jeans, pants, repair
Photo by mariya_m on Pixabay

Zdroj 

Tomáš Pajerský
Tomáš sa písaniu článkov a copywritingu všeobecne venuje už 10 rokov. Pravidelne prispieva svojou tvorbou do viacerých kategórii na našom webe a nižšie nájdete zoznam jeho článkov.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre