Ako z filmu: Obrovské prepadlisko pohltilo futbalové ihrisko v Illinois

191

Futbalové ihrisko v Illinois bolo uzavreté po tom, čo sa prepadla zem a zanechala za sebou kráter s priemerom 30 metrov uprostred komunitného parku. Našťastie, pri incidente nebol nikto zranený.

Futbalové ihrisko v parku v Illinois, ktoré sa nachádzalo nad baňou, bolo uzavreté po tom, čo sa v ňom objavilo obrovské prepadlisko. Stalo sa tak v stredu ráno, prepadlisko pohltilo umelý trávnik a jednu z osvetľovacích veží ihriska, pričom zanechalo kráter s priemerom 30 metrov uprostred parku Gordon Moore v Alton, Illinois.

Zdroj: nypost.com

Kolaps v priamom prenose

Záznam z bezpečnostných kamier zachytil moment, keď sa zem otvorila a prepadlisko začalo pohlcovať ihrisko. Obrovský oblak prachu a trosiek sa vzniesol nad futbalové ihrisko, zanechávajúc obrovskú dieru uprostred ihriska.

Riaditeľ Alton Parks and Recreation, Michael Haynes, uviedol, že park bude zatvorený na neurčito kvôli opatrnosti. Dodal, že pri kolapse nebol nikto zranený, ani baníci, ktorí pracovali v blízkosti. Starosta Altonu, David Goins, zdôraznil, že najdôležitejšie je, že nikto nebol zranený.

Čo spôsobilo prepadlisko?

Prepadlisko sa objavilo nad baňou Bluff City Minerals, ktorá sa nachádza vedľa západnej strany parku. Kolaps nastal nad stropom bane hrubým 12 až 15 metrov. Miesto prepadliska bolo zabezpečené a zostane neprístupné, kým inšpektori a odborníci nepreskúmajú baňu a nevykonajú potrebné opravy.

Hovorca New Frontier Materials, ktorý zastupuje Bluff City Minerals, potvrdil, že ich podzemná baňa v Alton zažila „povrchové prepadnutie“, ktoré otvorilo prepadlisko v parku Gordon Moore.

Zdroj: nypost.com

Bezpečnostné opatrenia

„Bezpečnosť je našou najvyššou prioritou. Budeme spolupracovať s mestom na riešení tejto situácie čo najrýchlejšie a najbezpečnejšie, aby sme minimalizovali dopad na komunitu,“ uviedol hovorca.

Michael Haynes dodal, že kolaps nastal medzi dvoma futbalovými ihriskami, pričom pohltil polovicu každého ihriska. Tieto ihriská boli súčasťou rekreačnej oblasti, do ktorej pred piatimi rokmi investovali milión a pol dolára na dokončenie nových trávnikov, futbalových ihrísk a stánkov s občerstvením.

Zdroj1 Zdroj2

Alžbeta Hrajnohová
Ahoj, som Betka. S vášňou pre umenie, písanie a vedomosti som sa rozhodla zdieľať svoje myšlienky a zážitky. Dúfam, že si moje články užijete rovnako, ako ja pri ich tvorbe. Príjemné čítanie!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre