Aktuálne správy #104: Medzinárodný menový fond oficiálne vyhlásil začiatok ekonomickej recesie a čínsky milionár a kritik čínskeho prezidenta je od marca nezvestný

1759

Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o novom teleskope, ktorý nám pomôže nahliadnuť hlbšie do vesmíru, o oficiálnom začiatku ekonomickej recesie, alebo o zmiznutí čínskeho milionára, ktorý kritizoval čínskeho prezidenta.

 

 

Štart rakety, ktorá vynesie teleskop do vesmíru je naplánovaný na 30. marca 2021. Je to zatiaľ najambicióznejší a najkomplexnejší teleskop. Webbov teleskop dokáže absorbovať viac svetla ako Hubblov a umožní nahliadnuť ďalej do vesmíru.

 

 

Medzinárodný menový fond ohlásil v piatok, že svetová ekonomika vstúpila do recesie. Tvrdí, že recesia bude minimálne tak silná ako v roku 2009. Je to výsledok pandémie koronavírusu, ako mnohí ekonómovia predvídali.

 

 

Ren Zhiqiang, podnikateľ z Pekingu a kritik prezidenta Číny je od 12. marca nezvestný. Zmizol tesne po jeho preslove, v ktorom opäť kritizoval prezidenta, a preto sa špekuluje o tom, že v zmiznutí má prsty vládnuca strana.

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre