Aktuálne správy zo sveta, ktoré ťa povzbudia ale aj prinútia sa zamyslieť nad 21. storočím #11

2762

Dnes sa dočítate o tom, ako sa obyvatelia jednotlivých krajín stavajú ku globálnemu otepľovaniu a či sú vôbec ochotní s tým niečo robiť. Európu trápia vysoké teploty a aj GPS od technologického giganta ako Google sa niekedy môže pomýliť.

1 48

Rok 2003 zaznamenal najvyššie teploty v Európe aspoň od roku 1540, pričom najtvrdšie bolo zasiahnuté Francúzko. Najbližšie dni budú teda poriadne horúce nie len pre Francúzko, ale pre celú Európu a mnohí sa obávajú, že budú prekonané rekordy z roku 2003 s teplotami až 45 stupňov Celzia na niektorých miestach v Európe.

Nemecko na diaľnici pri hraniciach s Poľskom obmedzilo rýchlosť na 120 km/h, kvôli zhoršujúcemu sa povrchu vozovky. V Brandenburgu zastavili policajta muža, ktorý jazdil na motorke nahý a v Mníchove spôsobili policajti pobúrenie, keď museli napomenúť skupinu žien, aby si znova obliekli vrchné časti plaviek.

Vo Francúzku sú zatvorené školy až do konca týždňa a do centier niektorých miest majú zakázané vstup staršie autá. V Miláne sú lokálne organizácie pripravené rozdávať vodu obyvateľom a turistom. Až 33 provincii z 50 v Španielsku dosiahne teplotu 44 stupňov Celzia. Dokonca aj ikonické konské vozy v Innsbrucku majú zakázané vychádzať do mesta, aby uchránili zvierata.

Kvôli tomu nezabúdajte dodržiavať pitný režim a netráviť čas na slnku, ak nemusíte.

5 15

4 20

Havária na dialnici na Denverské letisko spôsobila dopravnú zápchu. Funkcia Google Maps dokáže zistiť kde sú takéto zápchy a následne sa im vyhnúť. Nie vždy sa to však podarí. Alternatívna cesta zobrala množstvo vodičov cez poľnú cestu, ktorá sa neskôr zmenila na takmer čisté bahno, kvôli čomu zapadlo stovky áut uprostred ničoho. Niektoré 4×4 autá dokázali túto cestu prejsť, no nie každý mal takéto šťastie.

„Videla som množstvo iných áut ako idú po tejto ceste, tak som si myslela že to bude okej.“ hovorí žena, ktorá zapadla s autom. „Nebolo to okej.“

3 28

2 48

Holandsko bolo v minulosti tvrdo zasiahnuté potopami prichádzajúcimi z mora. Práve kvôli tomu sú si obyvatelia tejto krajiny vedomí následkov, ktoré má globálne otepľovanie. Krajina, ktorej tretina povrchu je pod hladinou mora, sa obáva ďalšieho roztápania ľadovcov. A to oprávnene.

 

Zdroje:

1A, 1B, 2, 3, 4, 5

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.