Aký je rozdiel medzi rôznymi farbami papriky?

5180

bell peppers fotografia

Paprika je plná vlákniny, antioxidantov a vitamínu C. Nie všetky papriky sú však pestované rovnako. Zaujímalo vás niekedy, prečo sú červené papriky drahšie ako tie zelené? Alebo prečo spôsobujú zelené papriky niektorým ľudom bolesti brucha? Tak na tieto dôležité otázky vám s radosťou odpovieme.

Aký je rozdiel medzi červenými, žltými, oranžovými a zelenými paprikami?

Zelené papriky sú len nedozreté verzie červených, oranžových a žltých paprík. Keďže sú zelené papriky menej zrelé, majú trochu horkejšiu chuť a taktiež môžu niekedy spôsobovať žalúdočné problémy. Prečo sú ale lacnejšie ako papriky ostatných farieb ?

Keďže zelené papriky nie sú tak úplne zrelé, sú zbierané skôr a tým pádom vyžadujú menej času na ich rast. Portál The Kitchn tvrdí: ,,Keďže sú zbierané neskôr, majú žlté, oranžové a červené papriky viac živín, čo ich robí kvalitnejšími a taktiež drahšími.”

Ktorý typ papriky je ale najviac výživný?

Ako sme sa už zmienili vyššie, všetky papriky sú skvelým zdrojom vitamínu A a C. Avšak podľa neziskovej organizácie Livestrong.com obsahujú červené papriky až jedenásťkrát viac betakaroténu (pomáha v boji proti rakovine) ako zelené papriky. Naopak žlté papriky obsahujú viac vitamínu C ako zelené, ale ich obsah betakaroténu a vitamínu A je nižší.

ZDROJ

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre