Aký je skutočný význam malého vrecka na rifliach?

1751

jeans fotografia

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, prečo sú na rifliach nad obyčajnými vreckami našité aj maličké vrecká ? Alebo sa vám už niekedy stalo, že sa vám v nich zasekol palec, kvôli tomu aké sú malé a úzke? Veľmi radi vás zoznámime s ich unikátnym významom!

Spočiatku to boli vrecká na hodinky, pôvodne určené pre mužov, ktorí nosili vreckové hodinky a potrebovali pre nich miesto na uloženie a ochranu. Avšak časom, ako aj spomína spoločnosť Levi’s, si tieto vrecká našli mnoho ďalších využití, ako napríklad miesto na úschovu kondómov alebo hromadiacich sa mincí.

Na internetových diskusných fórach sa nedávno objavilo mnoho búrlivých otázok a hádok ohľadom klasických džínsov a ich záhadných malých vreciek.

Blog značky The Levi Strauss ale ukončil spory a ponúkol odpoveď na všetky nezrovnalosti, ktorá znie: „Prvé modré džínsy mali dokopy štyry vrecká – jedno veľké v zadu a dve veľké s jedným malým vreckom na hodinky vpredu. Toto špeciálne malé vrecko malo okrem prvotného účelu aj hneď niekoľko ďalších využití akými boli napríklad úschovňa kondómov, mincí, zápaliek, lístkov a mnoho ďalších.“

Toto vrecko sa objavilo už na najstarších známym džínsoch, ktoré pochádzajú z roku 1879 a sú uložené v archíve značky Levi’s.

ZDROJ

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre