Al Caponeho karma, prečo nakoniec skončil za mrežami?

126

Al Capone, jedna z najznámejších postáv organizovaného zločinu v americkej histórii, bol postrachom Chicaga počas éry prohibície. Jeho meno sa stalo synonymom násilia, korupcie a ilegálnych aktivít, no jeho pád neprišiel tak, ako by si mnohí predstavovali.

Zdroj Smeerch

Hoci bol Capone zodpovedný za nespočetné množstvo zločinov vrátane vrážd, nelegálneho predaja alkoholu a hazardu, práve daňové úniky sa stali jeho osudom. V roku 1931 bol zatknutý a obvinený z daňových podvodov po intenzívnom vyšetrovaní vedenom agentom FBI Eliotom Nessom a jeho tímom, známymi ako „Nedotknuteľní“. Zatiaľ čo Capone úspešne unikal spravodlivosti za svoje násilné činy, práve jeho finančné machinácie mu zlomili väz.

Zaujímavé je, že počas vyšetrovania používal Ness neortodoxné metódy, aby zozbieral dôkazy proti Caponemu. Tieto zahŕňali sledovanie jeho účtovníkov a zhromažďovanie svedectiev od jeho blízkych spolupracovníkov. Caponeho konečné odsúdenie viedlo k jedenásťročnému trestu odňatia slobody, čo bol významný triumf pre vládu a ukázalo sa, že nikto nie je nedotknuteľný.

Capone strávil čas vo viacerých väzniciach, vrátane neslávne známeho Alcatrazu. Jeho uväznenie ukázalo, že aj tí najmocnejší zločinci môžu byť postavení pred spravodlivosť, a to aj cez zdanlivo nenápadné prečiny ako daňové úniky.

Zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre