Albert Einstein si účtoval 1 až 5 dolárov za svoj podpis. Dôvod prečo to robil vás ohromí.

766

Albert Einstein, jedna z najväčších osobností vedeckej komunity, bol v svojej dobe považovaný za pravú celebritu medzi vedcami. Keď sa venujeme jeho príbehu, odhalíme zaujímavý aspekt jeho života, ktorý sa týka jeho skromnosti a láskavosti. Kedykoľvek ho niekto požiadal o autogram, účtoval mu za to symbolickú sumu. Stálou praxou bolo, že si za bežný autogram účtoval len 1 dolár. Tento akt samotný možno považovať za prejav jeho pokory a skromnosti.

Ale to nie je všetko. Ak mu niekto priniesol nejaký spomienkový predmet na podpísanie, účtoval za to 5 dolárov. Táto suma bola stále skôr symbolická ako zisková, čo len potvrdzovalo jeho pokorný prístup k sláve. Ale dôvod, prečo si účtoval za autogramy, nebol z chamtivosti alebo túžby po zisku. Oveľa hlbšia a ušľachtilejšia bola pravda skrytá za týmto konaním.

Albert Einstein a jeho dobročinné úmysli

Albert Einstein bol známy svojou filantropiou a túžbou pomáhať druhým. Celý výťažok z predaja autogramov išiel na charitu. Jeho dary neboli obmedzené len na autogramy. Okrem toho, obrovskú časť svojich príjmov venoval na dobročinné účely. Jedným z takýchto príjmom bol aj honorár za jeho rečnícke prejavy. Einstein sa vo svojej dobe stal veľmi populárnym a obľúbeným rečníkom. Mnoho organizácií a inštitúcií ho pozývalo, aby prednášal o svojich teóriách a vedeckých objavoch. Je uvádzané, že vo svojej dobe by zarobil takmer 1 000 dolárov za prejav.

Ale aj tieto peniaze, tak ako z autogramov, daroval na dobročinné účely. Einsteinov príbeh je príkladom toho, ako môže slávna osoba využiť svoju pozíciu na pomoc druhým. Jeho skromnosť, pokora a túžba pomáhať sú inšpiráciou pre všetkých, ktorí sa o ňom dozvedia. Aj keď sa jeho príbeh o autogramoch môže zdať na prvý pohľad nevýznamný, hlbšie skúmanie odhaľuje jeho pravý význam a hodnotu.

zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre