Amazon a jeho CEO Jeff Bezos dosiahli celkovú internetovú hodnotu 100 miliárd, čo spustilo vlnu protestov

860
protest fotografia
https://pixabay.com/en/users/niekverlaan-80788/

Počas jedného z najrušnejších dní na internete – Black Friday – tisícky zamestnancov Amazonu sa rozhodlo, že je ideálny deň na pauzu od roboty. Pracovníci vo viacerých skladoch v Nemecku a Taliansku si vzali deň voľna a žiadajú vyššiu mzdu a lepšie pracovné podmienky. Na druhej strane zas majiteľ Amazonu, Jeff Bezos, presiahol hranicu 100 miliárd, čo ho v podstate spravilo tým najbohatším človekom planéty.

Podľa správ New York Daily News, približne 2500 pracovníkov z celého Nemecka vyjadrilo svoju nespokojnosť pred budovami Amazonu. Jednalo sa o mestá ako napr. Bad Hersfeld, Leipzig, Rheinberg, Werne, Graben a Kobienz. Podľa Ver.di by mal Amazon nie len zvýšiť platy zamestnancov, ale taktiež zapracovať na “pracovnej kultúre“, alebo inak povedané, prestať  vyvíjať na zamestnancov obrovské nároky a lepšie sa k nim správať.

Aj pri takomto početnom množstve pracovníkov doma alebo na uliciach, Amazon vyhlásil, že všetky zásielky budú doručené bez omeškania, keďže väčšina pracovníkov sa aj tak dostavila. Amazon sa obhajuje tým, že poskytuje nenahraditeľný počet pracovných miest, a že jeho zamestnanci dostávajú už aj tak vysokú mzdu v porovnaní s ostatnými pracovníkmi v podobnej branži.

ZDROJ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.