Napriek tomu, že americký raper Kanye West čelil v uplynulom čase viacerým škandálom, rozhodol sa, že v roku 2024 bude kandidovať za prezidenta. Americká hviezda sa už v roku 2020 uchádzala o prezidentský post, no v tom čase bola kampaň rapera neúspešná, pretože získal len 70 tisíc hlasov. 

Kanye West, ktorý si nedávno zmenil meno na Ye, požiadal exprezidenta Donalda Trumpa, aby bol jeho spolukandidátom na viceprezidenta.Táto žiadosť údajne vyviedla z miery niekdajšieho šéfa Bieleho domu, keďže on sám nedávno ohlásil vlastnú kandidatúru.

Zdroj: flickr

Kanye West nedávno vyvolal vlnu kritiky, pretože na parížsky týždeň módy si obliekol tričko s nápisom „White Lives Matter“. Tento slogan využívajú v USA stúpenci nadradenosti bielej rasy. 

Keďže West pokračoval vo svojich antisemitských komentároch na internete a v televíznych rozhovoroch, jeho talentová agentúra, ale aj značky ako Gap, Adidas či Balanciaga, s ním nedávno prerušili spoluprácu.  

Čo si o jeho kandidatúre myslíte vy? 

ZDROJ1, ZDROJ2

Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.