Americký výskumník Joseph Dituri sa stal novým svetovým rekordérom. Pod vodou žije už 75 dní, čím prekonal doterajší svetový rekord o dva dni. Joseph je v malej podvodnej kapsule už od 1. marca a jeho cieľom je skúmať, ako ľudské telo reaguje na extrémne podmienky. 

Zdroj: Youtube

Tento americký výskumník a profesor sa vyjadril, že ho sem priviedla jednoznačne túžba po objavovaní a zvedavosť. Ak ste si však mysleli, že celé dni nič nerobí, mýlili ste sa. Dituri má prísny režim – cvičí, vzdeláva sa a dokonca aj z tohto miesta vyučuje študentov biomedicínske inžinierstvo.

Aj keď už prekonal svetový rekord, pod vodou plánuje zostať až 100 dní, čo je Josephov nový cieľ. Pobytom v kapsule chce dokázať, že život pod vodou je pre človeka prospešný a môže ovplyvniť vaše starnutie. 

ZDROJ

Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.