Americký výskumník prekonal rekord. Pod vodou žije už 75 dní

565

Americký výskumník Joseph Dituri sa stal novým svetovým rekordérom. Pod vodou žije už 75 dní, čím prekonal doterajší svetový rekord o dva dni. Joseph je v malej podvodnej kapsule už od 1. marca a jeho cieľom je skúmať, ako ľudské telo reaguje na extrémne podmienky. 

Zdroj: Youtube

Tento americký výskumník a profesor sa vyjadril, že ho sem priviedla jednoznačne túžba po objavovaní a zvedavosť. Ak ste si však mysleli, že celé dni nič nerobí, mýlili ste sa. Dituri má prísny režim – cvičí, vzdeláva sa a dokonca aj z tohto miesta vyučuje študentov biomedicínske inžinierstvo.

Aj keď už prekonal svetový rekord, pod vodou plánuje zostať až 100 dní, čo je Josephov nový cieľ. Pobytom v kapsule chce dokázať, že život pod vodou je pre človeka prospešný a môže ovplyvniť vaše starnutie. 

ZDROJ

Lucia Gajdošová
Ahojte :) Volám sa Lucia a aktuálne pracujem v marketingovej agentúre. Som milovníčkou kníh, kávy, cestovania a spoznávania nových miest. Popri práci sa venujem aj foteniu a sociálnym sieťam.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre