Apple bol obvinený zo spomaľovania starších zariadení

558
iphone fotografia
Autor: JESHOOTS – https://pixabay.com/en/users/JESHOOTS-264599/

Spoločnosť Apple priznala, že schválne spomaľuje staršie modely iPhone-ov, aby im predĺžila životnosť batérie. Teraz však za to čelí obvineniam.

Stefan Bogdanovich, muž z Los Angeles, používateľ iPhone 8, podal žalobný návrh na súd. Podľa neho je to, čo robí Apple mimo ustanovenia, ktoré prehlásili. Bogdanovic tvrdí, že je to len špinavý trik, aby prinútili ľudí kupovať ich predražené novšie modely. Média sa ohľadom tohto prípadu snažili skontaktovať Apple, no odpoveď nedostali.

Tu je kúsok zo spomínaného prehlásenia Apple, ktoré získala v interview stránka TechCrunch:

,,Našim cieľom je dodávať zákazníkom len tie najlepšie skúsenosti, čo zahŕňa celkový chod systému, ako aj predlžovanie životnosti batérie v ich zariadeniach. Batérie z lítia nie sú schopné dodávať potrebnú energiu zariadeniu ak je vonku zima, ak sa blížia k vybitiu, alebo ak sú už staré. To všetko môže byť príčinou toho, prečo zariadenia mrznú a vypínajú sa. Tým sa však ochránia elektrické časti mobilu a predíde sa skratom.“

Apple sa na svojich stránkach bráni aj tým, že batérie strácajú 20% svojej kapacity už po 500 nabitiach. Napriek týmto vyhláseniam veľa zákazníkov Apple vyjadrilo svoju nespokojnosť na sociálnych sieťach a ako môžeme vidieť, niektorí už začali aj konať.

ZDROJ

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre