Okolo Zeme preletel veľký asteroid: Dnes preletia ďalšie dva!

260

Na oblohe sa čoskoro odohrá fascinujúce divadlo. NASA hlási, že tri asteroidy sa približujú k našej planéte. Aj keď to môže znieť ako scénar z apokalyptického filmu, odborníci nás ubezpečujú, že nie je dôvod na obavy. 

Približujúci sa asteroidy: Čo vieme?

Prvý objekt nás „navštívil“ v pondelok 11.3 a je to asteroid 2024 DA1. S priemerom 45 metrov preletel okolo Zeme na vzdialenosť 3,6 milióna kilometrov. Aj napriek svojej impozantnej rýchlosti a veľkosti predstavuje minimálne riziko.

meteor, asteroid, space
Autor tejto fotografie je AlexAntropov86

Ďalšie dva objekty: Rýchlosť a veľkosť

Nasledovať budú ďalšie dva asteroidy dnes 12.3, z ktorých každý má svoje jedinečné charakteristiky. S rýchlosťou prekračujúcou desiatky tisíc kilometrov za hodinu sa blíži asteroid 2024 EG2 a následne ho doplní najväčší z tria, asteroid 2015 FM34. EG2 má šírku zhruba 23 metrov a FM34 je najväčší s priemerom cez 106 metrov.

armageddon, apocalypse, earth
Autor tejto fotografie je MasterTux

Bezpečnostné opatrenia a monitoring

NASA aj ďalšie vesmírne agentúry po celom svete majú na očiach každý pohyb týchto blízkozemských objektov. Vďaka pokročilým technológiám a stálemu monitoringu je možné predpovedať trajektóriu asteroidov s veľkou presnosťou.

Zdroj

Tomáš Hanták
Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre