Austrálčanke sa podarilo prepísať históriu a poslať vtipný odkaz tým, ktorí si z nej robili posmešky

1485

16-ročná austrálska lyžiarka Jade Hameister je najoriginálnejšou tínedžerkou. Po vyčerpávajúcom 37-dňovom výlete cez Antarktídu sa stala najmladšou osobou, ktorá dokončila Polar Hat Trick, ktorý zahŕňa prechod cez severný pól, južný pól a ľadové Grónsko. A nielen to.

Pred pár rokmi urobila Hameister rozhovor s TEDx, kde vysvetľovala jej cestu k Polar Hat Trick a povzbudzovala ďalšie mladé ženy, aby nasledovali svoje sny. A hoci už v tom čase bola na Severnom Póle, jej úspechy nezastavili neprajníkov, aby ju bombardovali sexistickými poznámkami. Jedným z najpopulárnejších poznámok bola „urob mi sendvič“. A 13. januára tohto roka, po svojom najväčšom životnom dosiahnutom cieli to dievčina naozaj urobila.

Po tomto rozhovore v roku 2017 a bez pomoci spoločnosti Greenland icecap dokončila druhú časť svojho hattricku. Aby sa dostala na Južný Pól musela prejsť 600 km cez Antarktídu.

Keď tam dorazila, urobila si fotografiu na slávnostnom Južnom Póle, zatiaľ čo držala tanier so sendvičom. „Urobila som si sendvič (šunka a syr),“ odkazala Jade posmievačom a dodala: „teraz dolyžujte <…> na južný pól a môžete ho zjesť.“

Jade neskôr povedala: „tieto posledné roky boli naplnené bláznivými novými zážitkami, mám skúsenosti, ktoré zmenili mňa a aj moju dušu. Nové kolíky na mojej mape, nové vône, nové vkusy, nový priatelia, nové kultúry a nové myslenie. Prekonala som to, o čom som si kedysi myslela, že je to už za mojimi hranicami. Vyvrátila som názor ostatných ľudí, ktorí si kedysi mysleli, že je nemožné dosiahnuť niečo také, a to najmä pre mladé ženy. “

16 – ročná lyžiarka je vôbec najmladším človekom, ktorému sa podarilo dokončiť Polar Hat Trick

Photo by boredpanda

Aj keď sa jej muži posmievali, ona dokázala niečo, čím sa môže pochváliť iba pár ľudí

Photo by boredpanda

A jej originálny odkaz pre posmievačov:

Photo by boredpanda

Zdroj: boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre