Austrália sa zrejme stane prvou krajinou, ktorej sa podarí poraziť rakovinu krčka maternice

380

Austrália zrejme vyvinula naozaj účinnú protilátku na rakovinu krčka maternice, ktorá trápi čoraz viac žien. Domnievajú sa, že v najbližších rokoch počet vyliečených bude rapídne stúpať.

Táto očkovacia vakcína mala ohromný úspech v Austrálii a odborníci veria, že sa táto krajina môže stať vôbec prvou, ktorá dokáže eliminovať rakovinu krčka maternice.

 vaccine fotografia
Foto od Dr. Partha Sarathi Sahana

Miera infekcie ľudským papilomavírusom (HPV) dokazuje, že práve on spôsobuje až 99,9% všetkých prípadov ochorenia na tento druh rakoviny. A práve v Austrálii kleslo ochorenie z 22,7% mladých austrálskych žien na 1,1%. Tieto zistenia boli nedávno uverejnené v časopise Journal of Infectious Diseases, čo je veľmi potešujúce pre lekársku komunitu.

Výskumníci v Medzinárodnej spoločnosti pre papilomavírus (IPVS) vydali v nedeľu vyhlásenie, v ktorom tvrdia, že Austrália sa stane prvou krajinou na svete, ktorá porazí HPV a rakovinu krčka maternice.

Profesorka Suzanne Garlandová zo ženskej nemocnice Royal Women’s Hospital a Melbourneskej Univerity povedala: „Predpokladáme, že v priebehu nasledujúcich 30 až 40 rokoch klesne miera rakoviny krčka maternice z približne 1 000 prípadov ročne v Austrálii na iba zopár.

„Náš národný očkovací program HPV pre mužov i ženy spolu s našim vyšetrovaním populácie rakoviny krčka maternice znamená, že máme dobrú pozíciu na to, aby sme boli prvou krajinou, ktorej sa podarí účinne ukončiť tento smrteľný nádor,“ dodala.

Zdroj: goodnewsnetwork

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre