Automaty s klobásami dobývajú nemecké vidiecke oblasti

90

V Nemecku zažívajú automaty na predaj klobás a ďalších potravín veľký boom, najmä mimo veľkých miest, kde tradičné obchody nemajú dlhú otváraciu dobu. Tento nový trend prináša zákazníkom pohodlný spôsob nákupu základných potravín kedykoľvek počas dňa.

Zdroj: Independent

Tieto automaty umožňujú zákazníkom nakupovať rôzne druhy klobás, od bratwurst po bockwurst, a tiež ďalšie potraviny ako zemiakový šalát, mlieko, vajcia či maslo, čo im umožňuje pripraviť si tradičné nemecké jedlo kedykoľvek a kdekoľvek.

Výhody pre vidiecke oblasti

Automaty sú obzvlášť obľúbené vo vidieckych oblastiach, kde sú často jediným spôsobom, ako sa dostať k čerstvým potravinám mimo bežných otváracích hodín. Podľa prieskumu nemeckej tlačovej agentúry sú tieto automaty čoraz populárnejšie, čo potvrdzuje aj hovorkyňa priemyslu Heike Richterová.

Zdroj: Reddit

Doplnok k tradičným obchodom

Hoci sú automaty čoraz dostupnejšie, nemajú nahradiť tradičné obchody, ale skôr ich dopĺňať, najmä tam, kde je prevádzkovanie obchodu ekonomicky nevýhodné. Ako uviedol Wolfgang Kampmeier z obchodného združenia Berlín-Brandenbursko, automaty budú hrať doplnkovú úlohu v tradičnom maloobchode.

ZdrojAlžbeta Hrajnohová
Ahoj, som Betka. S vášňou pre umenie, písanie a vedomosti som sa rozhodla zdieľať svoje myšlienky a zážitky. Dúfam, že si moje články užijete rovnako, ako ja pri ich tvorbe. Príjemné čítanie!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre