Kde sa nachádza najviac baktérií? Záchodová doska to nie je!

120

Nový výskum odhalil, že priemerný pracovný stôl obsahuje 400-krát viac choroboplodných zárodkov ako záchodová doska. Vizualizácie ukazujú, že špinavé pracovné stoly plné baktérií. Navyše viac ako dve tretiny zamestnancov sú vystavené riziku choroby kvôli nedostatočne čisteným stolom.

Zdroj Redd F

Nepravidelné čistenie antibakteriálnymi utierkami podporuje rast nebezpečných baktérií, ako sú Helicobacter pylori, Staphylococcus aureus, E. coli a Pseudomonas aeruginosa. Priemerná pracovná plocha obsahuje okolo 3 248 baktérií na štvorcový centimeter, klávesnica 510, myš 260 a telefón asi 3 900.

Pracovné kuchyne sú tiež silne kontaminované. Napríklad rukoväť kuchynskej kanvice v zdieľanej kancelárii obsahuje 385 baktérií na štvorcový centimeter, zatiaľ čo záchodová doska iba 8. Kohútik má približne 200 baktérií na štvorcový centimeter.

Vizualizácie od Printerland.co.uk zdôrazňujú tieto problémy. Prieskum medzi 1 000 administratívnymi zamestnancami ukázal, že iba tretina dodržiava odporúčané pokyny pre čistenie pracoviska, zatiaľ čo jeden z desiatich nikdy nečistí svoje stoly.

Ľudia v predaji a marketingu boli v čistote najhorší, viac ako pätina čistí svoje stoly iba raz mesačne.

Zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre