Baleárske ostrovy spúšťajú nový plán na postupné ukončenie produkcie škodlivých emisií a prechod na „zelenú“

295
balear fotografia
Foto od enricrubioros1

Vláda Baleárskych ostrovov, inak nazývaných aj Baleáry (súostrovie pri Španielsku – Malorka, Ibiza a Formentera, Menorca), spustila nový plán na obmedzenie a zastavenie tvorby rôznych skleníkových plynov do roku 2050.

Podľa nového “zeleného“ vyhlásenia sa všetky pouličné lampy nahradia LED svetlami a všetky dieselové autá budú stiahnuté z predaja do roku 2025.

Solárne panely budú nainštalované na každú strechu s rozmermi nad 1000 metrov štvorcových – na všetky parkovacie domy, nemocnice, supermarkety a štadióny. Všetky uhoľné elektrárne budú uzatvorené a do roku 2035 budú všetky autopožičovne ponúkať len elektromobily.

Francina Armengol, bývalá prezidentka na Malorke, terajšia prezidentka celého súostrovia Baleáry, tvrdí, že ich oblasť je ideálnym miesto na podporu rozvoja elektromobilov a všetkých možných obnoviteľných spôsobov tvorby energie.

,,Sme si dobre vedomí, že mnoho z týchto zákrokov a nových zákonov bude vyžadovať veľké úsilie zo strany verejného a súkromného sektora. Takto to však musí byť, ak má byť zákon niečo viac než obyčajné vyhlásenie o našom úmysle.“

ZDROJ

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre