Bali je nádherný ostrov. A ak ho chcete navštíviť, pozrite si niekoľko dôvodov, prečo by ste tak mali urobiť už tento rok

764

Ak ste plánovali ísť na Bali, teraz máte najlepšiu možnosť a nájdete aj najlukratívnejšie ponuky. Po dlhom čase sa na ostrove rozhodli opäť rozbehnúť turizmus, ktorý bol obmedzený z dôvodu činnosti tamojšej sopky, ktorá im od roku 2015 spôsobovala nemalé problémy. Hotely teraz ponúkajú ubytovanie s výhodnými cenami a zľavami. Činnosť sopky tam už nie je takmer žiadna a teraz tam už môžete ísť dovolenkovať úplne bez obáv.

Indonézsky ostrov Bali chce znovu prilákať návštevníkov, pretože ich počet klesol v posledných rokoch v dôsledku sopečnej činnosti. Niektoré hotely znížili ceny o viac ako 50%, aby sa pokúsili prilákať späť dovolenkárov na tento tropický ostrov, ktorý je známy svojimi krásnymi piesočnatými plážami a Slnkom zaliatym prostredím.

Photo by 12019

Počet návštevníkov sa znížil hneď ako East Java’s Mount Raung začala vybuchovať v júli 2015 a spôsobovala oblaky sopečného popola, ktoré trápili východ a obľúbené dovolenkové destinácie, ako je Bali a Lombok. Narušila tak letové poriadky na medzinárodnom letisku Ngurah Rai. Vlani v septembri orgány varovali, že erupcia môže byť bezprostredná, ale teraz už prestávajú s upozorneniami, pretože vedci zistili, že aktivita sopky sa znižuje.

„Činnosť ľudí, ako aj cestovný ruch na Bali boli vyhlásené za bezpečné a v tejto dobe už nie je zaznamenaná žiadna činnosť sopky,“ uviedol indonézsky minister energetiky Ignasius Jonan.

Úrady teraz hovoria, že 98% ostrova je v bezpečí a nachádza sa mimo zóny erupcie, ktorá sa znížila na územie s polomerom 6-10 km. Obávajú sa, že stratené príjmy z cestovného ruchu dosiahli do konca roka 2017 sumu 520 USD / 423 miliónov EUR.

Indonézsky minister pre cestovný ruch Arief Yahya povedal tomuto odvetviu, že sa nemusí báť poskytovať zľavy. Niektoré hotely ho vzali za slovo a ponúkajú zľavy 50-60%.

Webová stránka o cestovaní The Bali Bible sa spojila s partnermi v oblasti cestovného ruchu, aby mohli vyhlásiť súťaž, v ktorej ľudia môžu vyhrať luxusnú dovolenku na Bali v hodnote 54 700 USD (43 784€). Letecké spoločnosti pomáhajú v tejto situácii a spoločnosť Qantas oznámila, že bude fungovať denne. Priame lety medzi Melbourne a Bali začínajú 23. júna, zatiaľ čo Jetstar zvýšil lety z Melbourne na Bali a ponúka ich dvakrát denne.

Photo by ZPhotoo

Aj keď niektoré cestovné poistky vylučujú pokrytie súvisiace s Mount Agungom, rada pre cestovný ruch v Bali sa zaviazala, že návštevníci tam neuviaznu, ani v prípade, že sa letisko bude musieť opäť zavrieť. Sľúbili im, že im poskytnú dopravu bezplatne na náhradné letisko alebo bezplatné ubytovanie na noc.

Tento ostrov je naozaj nádherný a pre dovolenku predstavuje hotový raj na zemi.

Bali fotografia
Foto od jafsegal (Thanks for the 3 million views)

 

Zdroj: lonelyplanet

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre