Toto by ste na Islande nečakali! Experimenty aké vo zvyšku Európy nikdy neuvidíte

218

Island je známy svojou drsnou prírodou a chladným podnebím, ktoré by ste nespájali v súvislosti s tropickým ovocím. Táto krajina však skrýva prekvapujúce poľnohospodárske zázraky.

Zdroj Norris Niman

Na Islande sa nachádza najväčšia plantáž banánov v Európe. Hoci je ostrov známy svojím chladným podnebím, vďaka geotermálnej energii dokáže pestovať plodiny v skleníkoch po celý rok. Banánová plantáž v geotermálnych skleníkoch na Islande je fascinujúcim príkladom toho, ako ľudia dokážu využiť prírodné zdroje na produkciu tropického ovocia v nehostinných podmienkach.

Geotermálne teplo umožňuje udržiavať teplotu vhodnú pre pestovanie banánov, čím sa Island stal unikátnym miestom na poľnohospodárske experimenty. Táto plantáž nielenže demonštruje inovatívne poľnohospodárske techniky, ale tiež prispieva k udržateľnosti a sebestačnosti krajiny.

Hoci Island nie je hlavným exportérom banánov, jeho schopnosť pestovať toto ovocie v chladnom podnebí je fascinujúca a poukazuje na možnosti, ktoré prináša využívanie obnoviteľných zdrojov energie. Táto schopnosť pestovať tropické plodiny na takom nezvyčajnom mieste je dôkazom ľudskej vynaliezavosti a adaptability. Islandskí farmári ukazujú svetu, ako sa dá efektívne využívať obnoviteľná energia na podporu poľnohospodárstva v netradičných regiónoch.

Zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre