Bielu noc určite mnohí poznáte, no tento rok bude hostiť prestížnu umeleckú skupinu a ich úplne nové dielo

422
Biela noc je najväčší a najnavštevovanejší festival súčasného umenia na Slovensku. Koná sa v dvoch mestách, a to v Bratislave (27.9 – 29.9.) a v Košiciach (4.10. – 6.10). Ide o skutočne prestížny umelecký projekt medzinárodného rázu. Túto udalosť určite mnohí poznáte, keďže sa na Slovensku koná už nejaký ten rok. Avšak, je to celosvetová udalosť. Kto by však nevedel, tak úlohou Bielej noci je priblížiť verejnosti súčasné formy umenia ako aj netradičné či nepoznané miesta európskych metropol.

Celé to vzniklo v Paríži ešte v roku 2002, pričom v roku 2013 ju navštívilo viac ako dva a pól milióna ľudí. Z Paríža sa postupne tento originálny projekt rozšíril aj do miest ako New York, Los Angeles, Chicago, Miami, Santa Monica, Montreal, Toronto, Rím, Tel Aviv, Gaza, Jeruzalem, Madrid, Brusel, Riga, Bukurešť, Amsterdam, Brighton, Turín, Naples, Petrohrad, Košice a Bratislava. Týmto článkom však chceme poukázať najmä na novú atrakciu, ktorá pribudne k tejto 3-dňovej akcii a pôjde tak o celosvetovú premiéru!

Plastique Fantastique je prestížna umelecká skupina, ktorá tento rok v našej krajine odprezentuje svoje nové dielo s názvom „The Big Mass“. Pýtate sa o čo ide? Je to totiž obrovská bublina s rozlohou 130 metrov štvorcových, do ktorej budete môcť vstúpiť a zažiť pocit krajiny preplnenej plastami. Práve plasty a plastové znečistenie je momentálne jedna z top tém, ktorú je potrebné riešiť a ktorá trápi nejedného z nás a taktiež nejedného svetového lídra. V tomto prípade tak pôjde o reakciu na túto aktuálnu spoločenskú tému.

Inštalácia bude zároveň hostiť viacero performatívnych, tanečných a hudobných projektov z domácej scény. Nezabudnite si preštudovať kompletný program na Hlavnom námestí od piatka až do nedele, pretože je skutočne bohatý. Čo sa týka Košíc, tak tam bude táto zaujímavá bublina rozprestrená v obľúbenom Mestskom parku. Je skvelé, že aj na takýchto podujatiach, ktoré priťahujú veľkú pozornosť, sa prezentujú tak dôležité témy, akými je aj ochrana životného prostredia. Toto však nie je ani zďaleka to jediné, čo tam uvidíte. Atrakcii je tam nespočetne veľa, a preto vám radíme, aby ste si pozreli program a podľa toho sa zariadili. Ak chcete prežiť niekoľko zaujímavých nocí a dní, už čoskoro to všetko vypukne.

 

Zdroj: Facebook, Biela noc

Foto: Facebook

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre