Bill Gates – predpovedal v mladosti svoju budúcnosť?

71

Spoluzakladateľ spoločnosti Microsoft je jedným z najznámejších a najvplyvnejších podnikateľov na svete. Jeho cesta k úspechu začala na prestížnej univerzite Harvard, ktorú však nikdy nedokončil.

Zdroj World Economic Forum

Podľa niektorých zdrojov, keď Gates odchádzal zo školy, údajne povedal svojim univerzitným profesorom, že do 30 rokov bude milionárom. Táto ambiciózna predpoveď sa ukázala byť viac než pravdivá, ba dokonca prekonaná, pretože Gates sa stal miliardárom vo veku 31 rokov. Spolu s Paulom Allenom založili Microsoft v roku 1975, čo spustilo revolúciu v oblasti osobných počítačov a softvéru.

Jeho vízia a odhodlanie viedli k rýchlemu rastu spoločnosti, ktorá sa stala jednou z najväčších a najvplyvnejších technologických firiem na svete. Gatesov úspech inšpiroval nespočetné množstvo ľudí a jeho prístup k podnikaniu je často študovaný a obdivovaný.

Zaujímavosťou je, že hoci Gates nedokončil univerzitu, jeho inovatívny duch a podnikateľské schopnosti mu umožnili dosiahnuť nevídaný úspech. Dnes je nielen symbolom technologického pokroku, ale aj filantropie, pričom značnú časť svojho majetku venuje na charitatívne účely prostredníctvom nadácie Bill & Melinda Gates Foundation.

Zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre