Bizarná krása: Najbláznivejšie trendy v japonskej móde

855

Stabilná história tradicionalizmu v kontraste s neuveriteľne novou spoločnosťou ovplyvnenou technológiami viedla k úžasným hnutiam v japonskej kontrakultúre. Aké najbizarnejšie a najzvláštnejšie módne trendy vzišli z Japonska a japonskej kultúry? Nie sú to len punkrockeri a odporcovia establišmentu, ktorí si užívajú všetku zábavu. Hlavné japonské trendy boli v minulosti rovnako krikľavé, čudné a vynaliezavé ako niektoré z najčudnejších okrajových módnych trendov a štýlov v Amerike a iných krajinách. Japonská móda sa vo všeobecnosti vyznačuje jasnými farbami, množstvom líčidiel a zmyslom pre nevinnosť.

Shironuri

Shironuri, v doslovnom preklade „namaľovaná na bielo“, je štýl, ktorý sa točí okolo strašidelných splývavých látok a, samozrejme, bledého líčenia.

15087033349 9062f0bf6d k
Zdroj: siti fatimah/flickr

Lolita

Móda Lolita, pravdepodobne jeden z najznámejších japonských trendov, je zameraná na volány, volániky, sukne s obručami a v podstate na všetko, čo z vás urobí dieťa alebo bábiku. Lolita má aj niekoľko podštýlov, napríklad gotická Lolita alebo punková Lolita.

a woman in a garment
Autor tejto fotografie je Small Giant

Kigurumin

Kigurumin je populárna japonská pouličná móda, ktorá zahŕňa nosenie kostýmov kreslených zvierat. Názov pochádza z japonského slovesa „kiru“ (nosiť) a podstatného mena „nuigurumi“ (plyšová hračka).

5738133467 eec2ed9d89 o
Zdroj: Kenji Kihara/flickr

Gyaru

Oranžová pleť v kombinácii s bledými očami, perami a barbie vlasmi to je trend Gyaru. V skutočnosti vznikol vďaka módnym mladým ľuďom, ktorí sa chceli vzbúriť proti tradičným japonským ideálom krásy.

2810648385 281fae0554 o
Zdroj: 3chopsticks/flickr

Decora

Decora sa voľne prekladá ako „nosiť všetko, čo máš v šatníku, naraz, takže vyzeráš ako príšera vyrobená z bielizne z kresleného filmu z 90. rokov“. Tiež veľa sponiek do vlasov a „dúhy“.

21822568034 ee7bc3e3b9 c
Zdroj: Laura Morgan/flickr

Me No Shita Chiiku/Byojaku

Me no shita chiiku (v hrubom preklade „rúž pod očami“) je módny trend, ktorý sa šíri Japonskom. Dievčatá si pod oči nanášajú žiarivo ružový alebo červený mejkap, aby vyvolali dojem, že sú byojaku (chorľavé). Byojaku sa vyznačuje červenými, opuchnutými očami a bledou pleťou, takže nositeľka vyzerá, akoby bola krehká a potrebovala, aby sa o ňu niekto postaral.

actress without oskar see a gif below by sakilawer db8rcfb 375w
Zdroj: SakiLawer/deviantart

Bagel Head

Hoci vznikol v Kanade, trend opúchania izolovaných častí tela a tváre fyziologickým roztokom sa stal masovým trendom na japonskej undergroundovej punkovej scéne. Injekcia trvá len asi 4 až 6 hodín, kým opuch opadne.

bagel head photo u1
Zdroj: Wikimedia Commons

Yaeba

Yaeba (v preklade „vykrútený zub“) je trend, ktorý využíva chirurgicky implantované zuby na predĺženie špičákov. Vytvára sa tak efekt imitujúci malé deti, ktorým ešte nevyrástli stoličky alebo ktorých zuby ešte neboli opravené zubným strojčekom.

a person with the hand on the face
Autor tejto fotografie je Filip Rankovic Grobgaard

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.