Bývalý pravoslávny kňaz, ktorý si údajne adoptoval 70 detí, bol zatknutý za zneužívanie

1079

Adopcia viac ako 70 maloletých detí z detských domovov zabezpečila Nikolajovi Stremskému povesť najväčšej ruskej rodiny. Okrem toho bol známy aj ako kňaz v kláštore Najsvätejšej Trojice na Urale, juhozápade Ruska.

Stremsky dostal za svoju prácu dokonca aj Rád rodičovskej slávy, čo je známe ruské ocenenie. V roku 2019 bol zatknutý a vyšetrovaný za trestné činy voči siedmim maloletým. Bývalý ruský kňaz však obvinenia poprel a označil ich za ohováranie. Nakoniec bol odsúdený za znásilnenie niekoľkých detí, ako aj za iné násilné činy vo svojej farnosti.

Zdroj: Youtube

V piatok súd v Saraktaši rozhodol. Stremského odsúdili na 21 rokov väzenia. Súd mu okrem toho zakázal aj prácu s deťmi na 20 rokov a odobral mu národnú česť rodičov.

ZDROJ

Lucia Gajdošová
Ahojte :) Volám sa Lucia a aktuálne pracujem v marketingovej agentúre. Som milovníčkou kníh, kávy, cestovania a spoznávania nových miest. Popri práci sa venujem aj foteniu a sociálnym sieťam.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre