Významné celebrity, ktorým bol zakázaní vstup do niektorých krajín! Tu sa o nich dozviete viac.

350

Celebrity majú za sebou celý zástup obdivovateľov, až by si človek myslel, že budú vítaní v každej krajine, kam zamieria. Opak je ale pravdou. Či už za to môžu ich škandály, prekročenie zákona alebo verejné vystupovanie, existujú celebrity, ktoré dostali trvalý či dočasný zákaz vstupu do určitej krajiny. Niektoré dôvody môžu znieť na prvé počutie ako banálne, ale verte, že sú opodstatnené.

Nájdu sa aj celebrity, ktoré nedostávajú len zákazy navštevovať určité krajiny (prostredníctvom odmietnutých víz) ale môžu im byť zrušené aj stránky na sociálnych sieťach ako je Instagram alebo Twitter. Ako sa to potom riešilo? Niektoré celebrity sa museli ospravedlniť, iné si za svojimi názormi a správaním hrdo stáli. Chcete vedieť o ktoré celebrity sa jedná? Máte príležitosť sa to dozvedieť.

Martha Stewart mala zakázaný vstup do Veľkej Británie kvôli záznamu v registri trestov

Zdroj: wikimedia common

Martha Stewart je ženou, od ktorej by ste kontroverziu nečakali ani náhodou. Všetko sa ale zmenilo v roku 2004, keď bola odsúdená za marenie vyšetrovania (pokúsila sa zakryť stopy) obchodovania s dôvernými informáciami. Za tento zločin si vo väzení odsedela 5 mesiacov. O tri roky na to sa chcela vybrať do Anglicka na služobnú cestu, no tamojšie imigračné služby jej vstup nepovolili. Vláda Spojeného kráľovstva si totiž vyhradila právo zakázať vstup komukoľvek, ak spáchal závažný trestný zločin, a to sa malo týkať aj Marthy.

Paris Hilton zamietli vstup do Japonska kvôli odsúdeniu za drogy

Zdroj: wikimedia common

V roku 2010 sa Paris Hilton vybrala do Japonska, kam sa ani nedostala, pretože zistila, že nemá povolený vstup do krajiny. Japonské imigračné zákony sú totiž veľmi prísne, najmä čo sa týka ľudí, ktorí boli odsúdení v súvislosti s drogami (Paris Hilton sa len dva dni pred odletom v Nevade priznala k prechovávaniu kokaínu). Rolling Stones mala dlhé roky zákaz tu vystupovať, vláda ale napokon ustúpila.

Miley Cyrus dostala zákaz vstupu do Číny a Dominikánskej republiky za neslušné správanie a rasizmus

Zdroj: wikimedia common

Miley Cyrus je celebrita, ktorej sa dotýkali naprieč histórie viaceré významné spory. Jedným z nich je aj škandál, keď jej v roku 2009 čínska vláda zakázala vstup do krajiny. Bolo to potom, čo vyšlo najavo, že keď bola mladšia, mala zhotoviť akúsi rasistickú fotografiu.

Čína ale nie je jedinou krajinou, v ktorej má Miley zakázané vystupovať, keďže Dominikánska republika jej v roku 2014 zamietla povolenie na uvedenie jej turné. Vládni úradníci ako hlavný dôvod dôvod zákazu vstupu uviedli „jej činy a skutky sú v rozpore s morálkou a zvykmi“.

Rusko ani Čína nechcela mať so Selenou Gomez nič spoločné

Zdroj: wikimedia common

Selena Gomez je pomerne viditeľnou a hlasnou aktivistkou, čo sa týka práv LGBTQ komunity. Rusko ale tento jej postoj videl ako významný problém, a tak jej ešte v roku 2013 zamietli víza (ide o krajinu známu svojimi zákonmi proti homosexuálom). V reakcii na to Gomez zrušila celé turné po východnej Európe.

To však nie je všetko – dostala sa do konfliktu aj s Čínou, pretože si urobila fotku s dalajlámom. Tu takisto zrušila turné, no šírili sa reči, že Čína jej vystupovať zakázala.

Zdroj

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre