8 známych celebrít, ktoré majú sklerózu multiplex

2361

Hovorí sa, že zdravie je to najcennejšie čo máme. Choroby totiž nerobia rozdiely medzi tým, či je človek bohatý alebo chudobný, ani medzi tým, či je populárny alebo nie. Toto je 8 známych celebrít, ktoré majú chorobu zvanú skleróza multiplex.

Skleróza multiplex je autoimunitné ochorenie, ktoré napáda centrálny nervový systém. Postihuje často aj mladých dospelých pacientov a v súčasnosti touto chorobou trpí podľa odhadov až 2,5 milióna ľudí na celom svete. Výnimkou nie sú ani populárne osobnosti a toto je zopár najznámejších z nich.

1 – Emma Caulfield

Emma Caulfield je známa americká herečka, ktorá hrala napríklad v seriáloch Beverly Hills 902 10 alebo v Buffy, premožiteľka upírov. V roku 2022 verejne oznámila, že so sklerózou žije a bojuje už viac než dekádu. Choroba jej bola diagnostikovaná v roku 2010.

2 – Christina Applegate

Christina Applegate je americká herečka. Zo všetkých jej úloh je najznámejšia tá zo seriálu Ženatý so záväzkami, kde stvárnila Kelly. Počas kariéry bola nominovaná na ceny Emmy, Zlatý glóbus alebo Tony Awards. V auguste 2021 ako 49-ročná oznámila, že pár mesiacov predtým jej bola diagnostikovaná skleróza.

Christina Applegate SDCC 2014“ by Gage Skidmore is licensed under CC BY-SA 2.0

3 – Selma Blair

Herečka Selma Blair má na svojom konte desiatky filmov, za všetky spomeňme napríklad Hellboy, či Veľmi nebezpečné známosti. Zahrala si aj seriáli Charlieho Sheena Kurz sebaovládania alebo v American Horror Story. Sklerózu jej diagnostikovali v roku 2018 a ona to v októbri toho roka ako 46-ročná oznámila na Instagrame.

File:Selma Blair TIFF 2011.jpg“ by Tabercil is licensed under CC BY-SA 2.0

4 – Jack Osbourne

Prvý muž na tomto zozname je Jack Osbourne. Jeho otcom je kultový spevák Ozzy Osbourne a Jack je prevažne v USA známy ako televízna a mediálna osobnosť. Najmä vďaka tomu, že ako Ozzyho syn učinkoval v reality šou o rodine vysielanej na MTV. Diagnózu sa dozvedel v roku 2012 ako 27-ročný. Krátko predtým sa stal dokonca otcom.

Jack Osbourne 2011 Shankbone“ by david_shankbone is licensed under CC PDM 1.0

5 – Janice Dean

Kanadská meteorologička je známa najmä v zahraničí, hlavne vďaka svojmu učinkovaniu na televíznom kanáli Fox. Janice Dean sa svoju diagnózu dozvedela v roku 2005 ako 35-ročná. Verejné vyhlásenie prišlo o tri roky neskôr v roku 2008.

Janice Dean 2019“ by Whoisjohngalt is licensed under CC BY-SA 4.0

6 – Walter Williams

Walter Williams je v súčasnosti už 80-ročný senior. Preslávil sa ako spevák a zakladajúci člen zoskupenia The O’Jays. Tá spopularizovala štýl dnes známy ako R&B a funguje od roku 1958. Prvé symptómy na sebe Walter spozoroval počas turné s kapelou v roku 1983.

The O’Jays“ by Snap Man is licensed under CC BY-NC 2.0

7 – Clay Walker

Clay Walker je populárny americký hudobník, poznajú ho najmä fanúšikovia žánru country. Svoju diagnózu sa dozvedel v roku 1996 ako 27-ročný. Pôvodne mu povedali, že do štyroch rokov bude na vozíku a o osem rokov už mŕtvy. Neskôr s chorobou úspešne bojoval a v roku 2003 založil nadáciu pre pomoc pacientom práve so sklerózou. Momentálne má 54 rokov a stále aktívne vystupuje a nahráva.

Clay walker“ by tncountryfan is licensed under CC BY-NC 2.0

8 – Jamie-Lynn Sigler

Jamie-Lynn Sigler je americká herečka, ktorá stále aktívne natáča filmy a seriály. Jej najslávnejšia úloha je Meadow Soprano v seriáli Sopranovci. V januári 2016 sa pre známy magazín People vyjadrila, že skleróza multiplex jej bola diagnostikovaná v roku 2001, keď mala iba dvadsať rokov. V súčasnosti má 42.

Jamie-Lynn Sigler at The Cosmopolitan Grand Opening and New Year’s Eve Celebration“ by The Cosmopolitan of Las Vegas is licensed under CC BY-ND 2.0

Zdroj

Tomáš Pajerský
Tomáš sa písaniu článkov a copywritingu všeobecne venuje už 10 rokov. Pravidelne prispieva svojou tvorbou do viacerých kategórii na našom webe a nižšie nájdete zoznam jeho článkov.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre