Nepríjemní pasažieri: Červy na palube lietadla prekvapili cestujúcich

226

Predstavte si, že sedíte pohodlne vo vašom sedadle na palube lietadla a tešíte sa na príjemný let. Vzápätí však zistíte, že vaša cesta bude oveľa „živšia“, než ste očakávali.

Nečakaní pasažieri

Všetko to začalo v momente, keď sa z horného odkladacieho priestoru začali sypať červy priamo na nič netušiacich cestujúcich. Tento nepríjemný incident sa odohral v utorok, keď si jeden z pasažierov rozhodol uložiť do príručnej batožiny ryby, ktoré boli, žiaľ, zamorenené červami.

black and gray airplane seats
Autor tejto fotografie je Alev Takil

Udalosť, ktorá obletela svet

Situáciu ešte viac zhoršilo to, že jeden z cestujúcich, nechal svoje rozhorčenie nad situáciou voľne vyplávať na sociálnych sieťach. Napriek tomu, že bol jeho príspevok neskôr vymazaný, príbeh sa stal virálnym a rozprúdil búrlivú diskusiu medzi internetovou komunitou.

Riešenie incidentu

Podľa správ bol pasažier, ktorého batožina spôsobila tento chaos, zadržaný a jeho kufor bol určený na spálenie. Spoločnosť Delta Airlines okamžite zareagovala a vynaložila všetky možné opatrenia na zabezpečenie bezpečnosti a pohodlia svojich cestujúcich. Lietadlo bolo okamžite vyradené z prevádzky a podrobilo sa dôkladnému čisteniu.

white airplane near trailers during sunset
Autor tejto fotografie je Ashim D’Silva

Kompenzácia pre cestujúcich

Spoločnosť Delta sa rozhodla kompenzovať cestujúcich poskytnutím 12 tisíc bonusových kilometrov, ako aj náhradu za hotelovú izbu a stravný lístok v hodnote 30 dolárov pre tých, ktorí museli zostať cez noc.

Incident s červami na palube letu Delta z Amsterdamu do Detroitu sa môže zdať ako scéna z hororového filmu, no pre cestujúcich to bola realita. Hoci sa môže zdať, že spoločnosť Delta Airlines situáciu riešila promptne a snažila sa minimalizovať nepríjemnosti pre cestujúcich, tento prípad zanecháva otázky o tom, ako môžu letecké spoločnosti zabezpečiť, aby sa podobné incidenty neopakovali v budúcnosti. Čo by ste robili vy?

Zdroj

Tomáš Hanták
Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre