Nočná mora v Mexiku: Češka pri hurikáne stratila tri prsty a bojuje o návrat domov

507

Matka troch detí zažila počas dovolenky v Mexiku nočnú moru, po tom, čo ju zastihol hurikán Beryl. Napriek vysokému nebezpečenstvu, hotel neevakuoval hostí z tretieho poschodia. Keď sa Tereza pokúsila otvoriť dvere izby, zranila si tri prsty a niekoľko hodín čakala na záchranku. V nemocnici mala problémy získať ošetrenie, za ktoré nakoniec zaplatila vysokú sumu.

Tereza Machařová a jej manžel Michal sa ocitli počas dovolenky v Mexiku v ťažkej situácii. Ich pobyt narušil hurikán. „Priamo nad nami prešiel hurikán Beryl. Momentálne sme v problémoch,“ informovala Tereza cez sociálne siete svojich blízkych a známych. Potrebujú pomoc.

Podľa Terezy hotel podcenil vážnosť hurikánu. S manželom boli ubytovaní na treťom poschodí s presklennou stranou izby. Keď hurikán začal okná praskali a Tereza pociťovala paniku. Snažila sa ísť k susedom, ktorých poznali ako Čechov, ale balkónové okno sa rozpadlo a črepiny, lietali okolo. V zúfalstve Tereza otvorila dvere.

Lenže sila vetra dvere tlačila opačným smerom. Terezu prekvapilo, ako ťažké boli, a tak ich chytila aj zhora. Než sa však manžel stihol otočiť, aby jej pomohol, dvere jej pricvakli ruku. Súčasne sa snažili otvoriť ich, ale oni pritlačili Terezine prsty.

„Prekvapili ma, aké boli ťažké, tak som ich chytila ​​aj zhora a než sa na mňa manžel otočil, aby mi pomohol, tak mi tie dvere ruku pricvakli. Prešli koľajničkami skoro na druhú stranu, kedy mi stále držali ruku a dobrú minútu, sme ich nemohli dostať späť. Kričali sme o pomoc, ale personál celého hotela sa schoval, takže na poschodí nebol nikto, kto by nám mohol pomôcť. Míša sa snažil tie dvere otvoriť. V tej prvej chvíli sme zistili, že mám do polovice amputované dva prsty. Tretí prst sme nevideli, všade bola krv.“

Tereza Machařová tvrdí, že musela čakať tri hodiny na sanitku, kým sa hurikán čiastočne upokojil. Počas toho času bola na posteli s mokrým uterákom na hlave a v silných bolestiach, keď jej záchranári kontrolovali ruku bez analgetík a liekov. V sanitke jej potom dali kanylu, ktorú záchranár údajne otvoril zubami.

„Takže ja som asi tri hodiny ležala na posteli s mokrým uterákom na hlave v absolútnych bolestiach, keď mi pozerali kosti z rúk. Bez analgetík, bez ničoho. Povedali mi, že žiadne nemajú.“

V nemocnici sa Terezina tragédia nezastavila. Po príchode musela čakať ďalšie tri hodiny, kým sa konečne dostala k lekárom. Ich hlavným záujmom bolo, aby manžel uhradil 50-tisíc dolárov za prevoz a budúcu operáciu. Tereza nedostala ani základnú liečbu. Našťastie sa poisťovňa následne dohodla na sume 1600 dolárov, čo bola výrazná úľava.

Zdroj NASA Goddard Photo and Video

Tereza a Michal Machařovi sa ocitli v nezvyčajnej a zúfalej situácii počas dovolenky v Mexiku, keď ich zasiahol hurikán a Tereza prišla o tri prsty na ruke. Ich príbeh ukazuje, aké môžu byť následky nedostatočnej krízovej pripravenosti a pomoci zo strany cestovných služieb v kritických situáciách. Lekári v Mexiku nevenovali Tereze dostatočnú pozornosť a liečbu, čo viedelo k dlhým čakacím dobám a následným komplikáciám. Teraz sa s manželom snažia dostať domov, no Tereza je stále na infekčnom oddelení a ich možnosti sú obmedzené. Michal opakovane zdôraznil, že situácia je naliehavá a nevyhnutná. Dúfajme, že sa im čo najskôr podarí dostať späť do Česka a Tereza sa čoskoro uzdraví, aby sa mohla opäť vrátiť ku svojej rodine a obnoviť svoj život.

Zdroj 1

Zdroj 2

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre