Českí turisti sa kúpali v jednom z tatranských plies. Za tento čin čelia obrovskej kritike

421

Kúpanie v tatranských plesách je zakázané a prísne pokutované, no aj tak sa vždy nájde niekto, kto tento zákaz poruší. Tentokrát sa to stalo českým turistom. 

V skupine na Facebooku s názvom Srdcom turista upozornila na ich správanie istá Lenka, ktorá sa v tom čase nachádzala neďaleko Žabích plies. Bezohľadní turisti sa aj napriek upozorneniam mnohých ľudí naďalej kúpali. 

Snimka obrazovky 2023 08 28 194918
Zdroj: Youtube

V komentároch pod príspevkom sa objavilo viacero reakcií ľudí, ktorí sa tiež stali svedkami podobných incidentov. Správanie týchto ľudí označili za bezočivé. 

Štátna ochrana prírody hovorí, že tatranské plesá a potoky sú citlivým ekosystémom a aj malé zmeny prostredia môžu viesť k ich zániku. K poškodeniu môže dôjsť už vtedy, keď sa človek pohybuje mimo turistického chodníka. 

Za priestupky tohto charakteru je v blokovom konaní možné ukladať a vyberať pokuty do výšky 300 eur a v prípade, že sa ukáže poškodenie prírody, sankcia sa môže vyšplhať až na 3319 eur.

ZDROJ

Ahojte :) Volám sa Lucia a aktuálne pracujem v marketingovej agentúre. Som milovníčkou kníh, kávy, cestovania a spoznávania nových miest. Popri práci sa venujem aj foteniu a sociálnym sieťam.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.