Elon Musk má plán s Marsom: Do roku 2029 tam chce dostať milión ľudí

570

Elon Musk, vizionár a zakladateľ spoločnosti SpaceX, má ambiciózny cieľ: prepraviť milión ľudí na Mars a vytvoriť tam sebestačnú kolóniu. Ako to chce dokázať?

Prekonať “Veľký Filter”

Musk vychádza z hypotézy “Veľkého filtra”, ktorá predpokladá kritické momenty v evolúcii života, ktoré musí civilizácia prekonať, aby prežila dlhodobo. Rozšírenie ľudstva na iné planéty je podľa neho kľúčové pre zabezpečenie našej budúcnosti.

Mars Base Alpha: Prvý krok k sebestačnosti

Základným kameňom Muskovej vízie je vytvorenie základne na Marse s názvom Mars Base Alpha. Táto základňa by mala zahŕňať všetko potrebné pre vytvorenie sebestačnej komunity, vrátane výroby paliva pre návratové misie na Zem. Chce, aby ľudia na Marse neboli závislí na zásoby zo Zeme.

silhouette of person standing on rock formation during sunset
Autor tejto fotografie je Marek Piwnicki

Výzvy a riziká

Cesta na Mars nebude jednoduchá ani bezpečná. Musk otvorene hovorí o vysokých rizikách a možnosti úmrtia pre tých, ktorí sa rozhodnú pre tento krok. Napriek tomu je presvedčený, že riziká sú akceptovateľné vzhľadom na vyšší cieľ.

gray spacecraft taking off during daytime
Autor tejto fotografie je SpaceX

Krok do neznáma

Elon Muskov plán presídliť milión ľudí na Mars je jedným z najodvážnejších ľudských plánov súčasnosti. Hovorí, že by sa to mohlo podariť už do roku 2029. Išli by ste do toho? Napíšte do komentára.

Zdroj

Tomáš Hanták
Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre