Cesta vlakom naprieč Spojenými štátmi za 200 €

464

Vlakom naprieč Spojenými štátmi len za 200 €? Neveríte. Čítajte ďalej a presvedčíte sa.

Súčasná sieť železníičných tratí v Spojených štátoch je pozostatkom dávnych časov. Počas obdobia zlatej horúčky sa vybudovali mnohé železničné trate a časom sa sieť ešte viac prehustila. Dnes je to excelentný systém, ktorý spája takmer každé mesto.

dereklow.co

Nepochybne najkrajšou cestou, akú môžete absolvovať je cesta zo západu na východ. Vyrazíte zo San Francisca a prídete do New Yorku. 5 500 kilometrov. V New Yorku budete za štyri dni, ak sa nebudete nikde zastavovať.

dereklow.co

Vlak nevyráža priamo zo San Francisca, ale z mestečka Emeryville, ktoré leží dvadsať kilometrov od San Francisca. Prvý vlak, na ktorý nasadnete má poetický názov – Kalifornský zafír. Je to jediný priamy spoj do Chicaga, ktorý vás prepraví za tri dni.

dereklow.co
dereklow.co

Prvý deň cesty – zo San Francisca do Salt Lake City (17 hodín)

Na začiatku cesty sa môžete nadchnúť výhľadom na more. Na niektorých miestach budete mať pocit, že idete už po vode. Ak máte chuť chvíľu si pospite. O pár hodín vás bude čakať bohatý program.

dereklow.co

Po pár hodinách sa presuňte sa do špeciálne upraveného vozňa s obrovskými oknami. V Sacramente nastúpi do vlaku odborník z Národného múzea železníc, ktorý vám tu porozpráva o okolitej scenérii. Pri jazere Donner sa dozviete skutočne zaujímavé historky o oslavách z roku 1846, ktoré skončili kanibalizmom.

dereklow.co
dereklow.co

Ďalej vás bude čakať prechod cez pohorie Sierra Nevada. Teplota vonku sa rapídne zníži a za oknami uvidíte prvý sneh.

dereklow.co

O pár hodín už bude všetko inak a bude vás obklopovať vyprahnutá krajina. Na večeru môžete ísť do jedálenského vozňa. Nečakajte, že dostanete svoj stôl. Z dôvodu obmedzenej kapacity usádzajú čašníci hostí tam, kde je voľno. Mnoho ľudí považuje práve takúto večeru za najlepší zažitok. Stretnete nových ľudí, dozviete sa zaujímavé príbehy a možno nájdete aj nových priateľov.

dereklow.co

O tretej ráno dorazíte do Salt lake City. Tu si môžete urobiť prestávku a prezrieť si mesto.

Druhý deň cesty – zo Salt Lake City do Denveru (15 hodín)

Cesta medzi Utahom a Coloradom je jednou z najkrajších, ktoré môžete absolvovať po amerických železniciach. Pohľad na nádherné kaňony, prírodu Skalnatých vrchov a dychberúce scenérie. Veľkú časť cesty kopíruje vlak rieku Colorado.

dereklow.co
dereklow.co
dereklow.co
dereklow.co

Pre tých, ktorý sa obávajú stravy uvarenej vo vlaku, je tu nasledujúca fotografia.

dereklow.co

Na konci tohoto úseku dorazíte do Denveru. Tu môžete opäť vystúpiť a poprezerať si mesto. Dva dni budú tak akurát.

dereklow.co

Tretí deň cesty – z Denveru do Chicaga (19 hodín)

Na tomto úseku cesty prejdete cez štyri štáty – Colorado, Nebraska, Iowa a Illinois. Pravdepodobne väčšinu času prespíte, keďže budete cestovať týmto úsekom v noci. Spánok na sedadle vo vlaku je pomerne pohodlný. Sedadlo sa dá sklopiť o 40 stupňov a všade je dostatok miesta na nohy. Môžete si priplatiť aj za spací vozeň, ale je to pomerne drahé.

Kalifornský zafír ukončí cestu na hlavnej stanici v Chicagu, ktorú (jej dlhé schodisko) preslávil v poslednom čase film Nedotknuteľní. V Chicagu si môžete opäť urobiť prestávku a poprezerať si mesto.

Štrvtý deň cesty – zo Chicaga do New Yorku (20 hodín)

Ako sme už spomínali Kalifornský zafír končí svoju cestu v Chicagu. Tu nasúpite na vlak spoločnosti Lake Shore Limited. Z okna uvidíte postupne štáty Illinois, Indiana, Ohio, Pensylvánia a New York. Pri pohľade na rieku Hudson zažijete pocit, aký pasažieri v lietadlách nepoznájú. Práve ste precestovali Spojené štáty vlakom.

dereklow.co

zdroj

 

 

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre