Cestovanie vlakom – 7 najlepších trás na svete

1970

Pomalší, dobrodružnejší a o niečo starodávnejší spôsob prepravy – to sú vlaky. Vybrali sme pre vás sedem najzaujímavejších trás. Nájdete medzi nimi kratšie výlety vlakom pre rodiny s deťmi ale aj luxusné niekoľkodňové spoznávacie zájazdy za exotikou a nádhernou prírodou. Vyskúšate niektorú?

Kanada

The Rocky Mountaineer je jednou z najväčších spoločností, ktorá sa zameriava na luxusné dovolenky vlakom. Počas niekoľkých dní sa preveziete okolo horských útesov i zamrznutých riek v Skalnatých vrchoch a spoznáte divokú a nespútanú prírodu Kanady.

wired.com, Rocky Mountaineer
wired.com, Rocky Mountaineer

Švajčiarsko

Najlepším spôsobom ako stráviť sedem hodín života je vydať sa na cestu vlakom Glacier Express. Po ceste prejdete cez 91 tunelov, 291 mostov a spoznáte švajčiarske Alpy v celej ich kráse.

wired.com, Glacier Express
wired.com, Glacier Express

Peru

Láka vás vidieť Machu Picchu? Skúste Hiram Bingham Orient Express.

wired.com, Belmond
wired.com, Belmond

Škótsko

The Royal Scotsman vás vezme na luxusnú cestu najkrajšími oblasťami Škótska. Samozrejmosťou je kuchyňa svetovej kvality a škótske špeciality, podávané priamo počas jazdy. Budete sa cítiť ako aristokrat. Len tie hrady všade navôkol nebudú vaše.

wired.com, Belmond
wired.com, Belmond

Wales

Ak hľadáte netradičnú cestu vlakom pre celú rodinu, nezabudnite na vlak Talyllyn vo Walese. Takmer 10 kilometrová trasa cez údolie Fathew Valley v tradičnom parníku bude dobrodružstvom pre malých aj veľkých.

wired.com, Talyllyn Railway
wired.com, Talyllyn Railway

Rusko

V zozname najzaujímavejších ciest vlakom nesmie chýbať Transsibírska magistrála. Jednosmerná cesta trvá pätnásť dní naprieč celou Áziu – Bajkalské jazero, Čínsky múr, Zakázané mesto, mongolské usadlosti, Moskva a v neposlednom rade nádherná a nedotknutá príroda.

wired.com, Trans-siberian Railway Travel Company
wired.com, Trans-siberian Railway Travel Company

Afrika

Vlak Rovos – za 15 dní precestujete týmto luxusným vlakom Juhoafrickú republiku, Botswanu, Zimbabwe, Zambiu, Tanzániu a navštívite najzaujímavejšie miesta ako Východoafrickú priekopovú prepadlinu, Vikórine vodopády či tradičné africké usadlosti.

wired.com, Rovos rail
wired.com, Rovos rail

zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre