Cestovanie za duchmi – hrôzostrašné miesta na našej Zemi

1617

Sú miesta na našej Zemi, z ktorých vám prebehne mráz po chrbte. Pridá sa zrýchlený dych a záchvaty paranoje. Možno budete dokonca počuť okolo seba kroky, hlasy či výkriky. Predstavíme vám desať najhrôzostrašnejších miest, ktoré môžete na našej Zemi navštíviť. Niektoré sú záhadne, iné strašidelné. Čo všetko napácha ľudská krutosť ani čas nezahojí. Kto by chcel stráviť noc úplne sám na takomto mieste?

Dom Riddlovcov

Dom rodiny Riddlovcov sa nachádza v Palm Beach na Floride. Pôvodne išlo o pohrebníctvo. Neskôr dom zrekonštruovali a predali na realitnom trhu rodine Karla Riddla. A začali sa diať zváštne veci.

Najskôr sa zamestnanec pán Riddla obesil priamo v podkroví domu. Od vtedy v podkroví strašilo a v ostatných častiach domu sa sam od seba presúva nábytok. Zaujímavé je, že vždy útočil duch na mužov. Dodnes majú muži zakázaný vstup do podkrovia tohto domu.

Helltown

Pôvodne išlo o husto osídlené mesto, s ktorým mala vláda ale iné plány. Obyvateľstvo bolo vysťahované a mesto bolo zalesnené a vznikol tu národný park. Okolo zvyškov cesty nájdete zhorené domy. Tie, ktoré vláda nezbúrala využívali na požiarné cvičenia.

Nikto nevie, či strašidelné historky z lesa sú pravdou alebo iba výmyslami ľudskej fantázie. Strmá cesta Stanford Road, ktorá viedla cez mesto sa dnes volá koniec svet. Ak na nej zostanete stáť dlhšie, začnú sa objavovať duše mŕtvych.

Cintorín Stull

pixabay.com

Mesto Stull v Kansase sa nachádza daleko od civilizácie a žije v ňom približne dvadsať obyvateľov. Na začiatku 20. storočia postihli mesto dve tragédie. Najskôr pri vypaľovaní poľa nešťastnou náhodou otec upálil vlastného syna. Na konci dňa našiel už len obhorené telo. Neskôr zmizol jeden z obyvateľov a po čase našli už iba jeho mŕtve telo na strome.

Kostol pri cintoríne je dnes už zničený a samotný cintorín je hrôzostrašným miestom, kde sa objavujú duše mŕtvych. Polícia vždy upozorňuje občanov, aby sa k nemu nepribližovali okolo Halloweenu a na deň jarnej rovnodennosti. Dokoca nedovolili ani lietadlu pápeža Jána Pavla II, aby preletelo nad týmto územím.

Ridges

Pôvodne išlo o blázinec s názvom Athens Lunatic. Neskôr bol premenovaný na Ridges. V nemocnici boli stovky prípadov lobotómie. Za príčiny duševných porúch boli považované masturbácia a epilepsia.

Nemocnica je 13. najstrašidelnejším miestom na svete. Straší v ňom duch päťdesiatštyri ročnej pacientky, ktorá utiekla a bola šesť týždňov nezvestná. Nakoniec našli jej bezvládne telo na chodníku. Bola nahá a vplyvom slnka a rozkladu tela sa na chodníku urobil škvrna, ktorá je tam dodnes.

Hrad Leap

Jedno z najznámejších strašidelných miest na svete. Ide o írsky hrad postavený v 15. storočí rodinou O’Bannon. V tom čase vládli O’Carrollovci a tí si hrad privlastnili. Spor vyvrcholil bojom o moc medzi bratmi. Nakoniec jeden z bratov zavraždil druhého. V jeho vlastnej kaplnke pred zrakom všetkých členov rodiny. Odvtedy sa kaplnka volá Krvavá. Hrad bol dlho potom väzením a miestom častých popráv.

Dodnes je hrad plný duchov. Jeden z nich je extrémne krutý a všetci ho nazývajú Živel. Spoznáte ho podľa vône hnijúceho mäsa a síry.

Počas rekonštrukcie objavili jamu, ktorá je dostupná iba cez stropné okno. Týmto otvorom hádzali väzňov dnu.

zdroj

 

 

 

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre